Ազգային ժողովի դահլիճում կռիվ է. ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ
Խորհրդարանում լարված իրավիճակ ու կռիվ է։ ԱԺ պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը հայտարարեց, որ քաղաքական ակցիա է իրականացնում և չի պատրաստվում հեռանալ ամբիոնի մոտից։
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը նիստերի դահլիճ հրավիրեց անվտանգության աշխատակիցներին։ Քաշքշոց ու կռիվ սկսվեց պատգամավորների և անվտանգության աշխատակիցների միջև։
Ընդդիմադիր պատգամավորներից մեկը դահլիճից բղավեց, թե կարող է թքել, ինչին ի պատասխան Ալեն Սիմոնյանն արձագանքեց.
«Որ պետք լինի՝ կթքեմ»։
Սահմանազատման բանակցություններում անպայման քննարկվելու է Ադրբեջանի՝ ՀՀ օկուպացված տարածքներից դուրս գալու հարցը. այսօր, վաղը, թե 2 տարի հետո որ փուլում կհասնենք՝ չեմ կարող ասել. Գևորգ Պապոյան

Потасовка в зале Национального Собрания (прямое включение)
Сегодня после выступления депутата парламента от фракции «Честь имею», председателя постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян обстановка в зале заседаний накалилась.
Тагуи Товмасян заявила, что не собирается уйти с трибуны.
Председатель Национального Собрания Ален Симонян потребовал выключить микрофон и пригласил в зал заседаний сотрудников службы безопасности. Между депутатами и сотрудниками безопасности началась потасовка.
Один из оппозиционных депутатов выкрикнул с места: может плюнешь, в ответ на что Ален Симонян сказал: