Հովիկ Աղազարյանը նախաձեռնել է Թագուհի Թովմասյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր  Հովիկ Աղազարյանը նախաձեռնել  է Մարդու իրավունքների պաշտպանության ու հանրային հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանին անվստահություն հայտնելու գործընթաց:
«Ամենայն հավանականությամբ՝ առաջիկայում  այդ հարցը խմբակցությունում կդառնա քննարկման առարկա», - Ազգային ժողովում այս մասին հայտարարեց Աղազարյանը:
Պատգամավորն այս քայլին գնացել է հանձնաժողովում հայտնի միջադեպից հետո, երբ քննարկվում էր ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի թեկնածու առաջադրելու հարցը:

Овик Агазарян инициировал процесс выражения вотума недоверия Тагуи Товмасян
Депутат фракции «Гражданский договор» Овик Агазарян инициировал процесс выражения вотума недоверия председателю постоянной парламентской комиссии по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян.
«По всей вероятности, в ближайшее время этот вопрос станет предметом обсуждения во фракции», - заявил в Национальном Собрании Овик Агазарян.
Депутат решил пойти на этот шаг после известного инцидента на заседании постоянной комиссии по защите прав человека, когда обсуждался вопрос выдвижения кандидата в омбудсмены Армении.