Փաշինյանի հրաժարականի մասին հորդորը ժամանակով չի սահմանափակվում. Գարեգին Բ
Արդյո՞ք եկեղեցին շարունակում է պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։ Մայր Աթոռում լրագրողների հետ զրույցում պատասխանելով այս հարցին՝ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ն ասել է, որ իրենք հայրական հորդոր են հնչեցրել, և այդ հորդորը, բնականաբար, ժամանակով չի սահմանափակվում, գրում է mediahub.am-ը։
«Հայրական հորդորը պայմանավորված է այն իրավիճակի, այն խնդիրների հաղթահարմամբ, որոնք առիթ և պատճառ են հանդիսացել այդ հայրական հորդորի հնչեցման։ Դժբախտաբար, մենք տեսնում ենք, որ իրավիճակը մեր երկրում շարունակում է մնալ վտանգաշատ ու մտահոգիչ։ Կատարվում են սխալ ու անընդունելի հայտարարություններ, օրինակ՝ Արցախի կարգավիճակի հետ կապված։ Մտահոգիչ է մեր ժողովրդի մեջ խորացող անհամերաշխությունը, անհանդուրժողության ոգին։ Այս իմաստով մենք մեծ աշխատանք ունենք կատարելու։
Մեր առջև ծառացած խնդիրները կարող են հաղթահարել միայն ազգային ներուժի ամբողջական համախմբմամբ», - նկատել է նա։

Католикос Гарегин II: Призыв к отставке Пашиняна не ограничен временем
Мы направили отеческий призыв, и он не может быть ограничен временем, заявил сегодня журналистами в Первопрестольном Святом Эчмиадзине Католикос Всех армян Гарегин II, отвечая на вопрос журналистов, продолжает ли Армянская Апостольская церковь требовать отставки премьер-министра Никола Пашиняна, пишет Mediahub.am.
«Отеческий призыв обусловлен преодолением и разрешением ситуации и проблем, которые послужили поводом для того, что был передан такой завет. К сожалению, видим, что ситуация в нашей стране по-прежнему вызывает обеспокоенность, озвучиваются неправильные и неприемлемые высказывания, например, по статусу Арцаха. Обеспокоенность вызывают и углубляющиеся в народе разобщенность и раскол. И здесь нам предстоит большая работа.
Стоящие перед нами проблемы могут быть преодолены только при полной консолидации национального потенциала», - заявил Католикос Всех армян.