«Ժողովուրդ». Դպրոցականների նման լուռ լսում են իրենց «ուսուցչին». ՔՊ-ում այս օրերին օդը «սառած է»
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «ՔՊ-ում այս օրերին օդը «սառած է». Փաշինյանն արդեն 2 օր է՝ խորհրդարանում է: Իշխող խմբակցության պատգամավորները գերլարված են՝ հանկարծ որևէ բացթողում թույլ չտան վերադասի ներկայությամբ:
Նկատենք, որ սովորաբար ԱԺ հերթական նիստերի օրերին ՔՊ-ականների մեծ մասն ուշացումով, կարելի է ասել, ճեմելով է գալիս նիստերին։ Շատ դեպքերում գալիս, գրանցվում ու դուրս են գալիս դահլիճից և վերադառնում են միայն քվեարկությունների ժամանակ, այնինչ երեքշաբթի, չորեքշաբթի, երբ ԱԺ նիստը պետք է սկսվեր Փաշինյանի ելույթով, նիստի սկսվելուց րոպեներ առաջ արդեն ՔՊ-ականները տեղավորվել էին, կազմ-պատրաստ սպասում էին, որպեսզի դիմավորեն Փաշինյանին, իսկ նրա ելույթի ժամանակ որևէ մեկը չէր համարձակվում անգամ դուրս գալ նիստերի դահլիճից:
Դպրոցականների նման լուռ լսում էին իրենց «ուսուցչին», ջանք չէին խնայում, որպեսզի ցույց տան, թե խիստ հետաքրքրված են նրա ելույթով: Ի դեպ, այսօր ևս բարդ օր է իշխող ֆրակցիայի պատգամավորների համար. Նիկոլ Փաշինյանը կրկին խորհրդարանում կլինի կառավարության 2021-2026 թթ. ծրագրի 2022թ.-ի կատարման ընթացքի և արդյունքների մասին զեկույցի մասով ամփոփոիչ ելույթ ունենալու համար, այդ պատճառով էլ կառավարության նիստը մեկ օրով հետաձգվել է»։

«Жоховурд»: В «Гражданском договоре» воздух застыл, молча слушают своего «учителя»
Газета «Жоховурд» пишет, что в «Гражданском договоре» в эти дни воздух «застыл»: Пашинян уже два дня в парламенте. Депутаты правящей фракции чрезвычайно напряжены, чтобы не допустить какого-либо промаха в присутствии руководства.
«Отметим, что во время очередных заседаний большая часть депутатов «Гражданского договора» приходит на заседания с опозданием, можно сказать, прогуливаясь. Часто они приходят, регистрируются, а потом уходят из зала заседаний и возвращаются только по время голосований. В то время как во вторник, среду, когда заседание должно было начаться с выступления Пашиняна, депутаты «Гражданского договора» еще до начала заседания ждали наготове, чтобы встретить Пашиняна, а во время его выступления никто не посмел даже выйти из зала.
Как школьники молча слушают своего «учителя», не жалели усилий чтобы продемонстрировать большой интерес к его выступлению. Кстати, сегодня также сложный день для депутатов правящей фракции: Никол Пашинян снова придет в парламент для заключительного выступления по части доклада о ходе выполнения и результатах программы правительства Республики Армения (2021-2026гг.) на 2022 год, поэтому заседание правительства отложено на день», - пишет газета.