Հաղթանակած բանակը պարտված է ու վարկաբեկված, եկեղեցին՝ հետապնդված ու հալածված. թշնամու երազած լավագույն պայմանները ստեղծված են. Արմեն Ռուստամյան (Տեսանյութ)
21/04/2023 12:31
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Ռուստամյանի գնահատմամբ՝  վաղ թե ուշ բացահայտվելու է այս իշխանության իրական ծրագիրը:
«Խաղաղության գործընթացը մեզ տանելու է նոր  կապիտուլյացիայի: Դեռևս պարզ չէ, թե մենք որքան պետք է զիջենք», - Ազգային ժողովում հայտարարեց Ռուստամյանը:
Ըստ նրա՝  հայ ազգին ոչնչացնել ցանկացող թշնամին անդադար խոսում է պատերազմի լեզվով, իսկ իշանությունները ժողովրդին պատրաստում են խաղաղության:
«Ամեն օր մեզ թմրեցնում են՝ քարոզելով, թե խաղաղությունն է, որ բերելու է պաշտպանվածություն ու  անվտանգություն, այնինչ, հենց խաղաղությունը պաշտպանվածության կարիք ունի. անվտանգությունից է բխում խաղաղությունը, իսկ  թշնամու բարեհաճությամբ ստացած կարծեցյալ անվտանգության երաշխավորը ոչ թե դու, այլ թշնամիդ է լինելու», - ընդգծեց Ռուստամյանը:
Նրա խոսքով՝ այսպես հաստատված խաղաղությունն ուրիշ անուն ունի՝ նսեմացում և ստրկություն:
«Այս կործանարար ընթացքը իշխանությունները  փորձում են ներկայանցել որպես միակ ճշմարիտն ու այլընտրանք չունեցողը, գործի է դրվել ողջ պետական մեքենան», - նշեց նա:
Ռուստամյանը հայտարարեց, թե այս իշխանության օրոք հաղթանակած բանակը պարտված է ու վարկաբեկված, եկեղեցին՝ հետապնդված ու հալածված:
«Թշնամու երազած լավագույն պայմանները ստեղծված են», - նշեց «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորը:
Ռուստամյանն ընդգծեց՝  պետք է ձևավորել նոր կառավարություն, քանի դեռ «չենք անցել անշրջելիության բոլոր կետերը»:

Армен Рустамян: При этой власти победившая армия стала проигравшей и дискредитированной, а церковь – гонимой и преследуемой
21/04/2023 16:18
Депутат парламента от фракции «Армения» Армен Рустамян считает, что рано или поздно реальная программа этой власти будет разоблачена.
«Мирный процесс приведет нас к новой капитуляции. Еще не понятно, сколько мы должны уступать», - заявил сегодня в парламенте Армен Рустамян.
По его словам, враг, который хочет уничтожить армянский народ, постоянно говорит на языке войны, а действующие власти готовят народ к миру.
«На каждый день усыпляют пропагандой, что мир принесет защищенность и безопасность, в то время как именно мир нуждается в защищенности, мир вытекает из безопасности, а гарантом кажущейся безопасности, полученной по милости врага, будешь не ты, а твой враг», - подчеркнул оппозиционный депутат.
По его словам, установленный таким образом мир имеет только одно название – унижение и рабство.
«Власти пытаются представить этот губительный процесс как единственно верный и безальтернативный, вся государственная машина приведена в действие», - отметил он.
Армен Рустамян заявил, что при этой власти победившая в войне армия стала проигравшей и дискредитированной, а церковь – преследуемой и подвергающейся гонениям.
«Созданы лучшие условия, о которых враг мог бы только мечтать», - отметил Армен Рустамян.
Он подчеркнул, что должно быть сформировано новое правительство, «пока мы не перешли все точки невозврата».