Նիկոլ Փաշինյանի ամեն սուտն ստանալու է համարժեք պատասխան․ Թագուհի Թովմասյան
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը հրատապ ասուլիս է հրավիրել՝ անդրադառնալու խորհրդարանում  երեկ տեղի ունեցած միջադեպին  ու ներկայացնելու իրենց հետագա քայլերը։
Խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը խորհրդարանում իր քաղաքական ակցիային ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի արձագանքը խայտառակ որակեց։ Հիշեցնենք՝ Սիմոնյանը Թովմասյանի ելույթի ժամանակ անվտանգության աշխատակիցներին կանչեց ԱԺ նիստերի դահլիճ, որտեղ էլ քաշքշոց սկսվեց։
«Ես ուզում եմ հայտարարել, որ մեզ դահլիճից դուրս հրավիրելու՝ ԱԺ նախագահի հրամանը միանգամայն ապօրինի էր, երկրորդը՝ ԱԺ նախագահի հրամանը կատարողներն իրավունք չունեին որևէ կերպ խոչընդոտելու պատգամավորի աշխատանքին, որովհետև ԱԺ շենքի անվտանգության կանոնների պահպանման բոլոր կետերով նախատեսված է, որ նրանք պետք է չեզոքացնեն վտանգը, իսկ իմ ակցիան, որին հետո միացան իմ գործընկերները, որևէ մեկի անվտանգությանը չէր սպառնում։ Մենք բախվել ենք շատ կոշտ ապօրինության, և այդ ապօրինությունը պետք է ունենա հետևանքներ»,- այս առնչությամբ ասաց Թագուհի Թովմասյանը։
Ընդդիմադիր պատգամավորը հայտնեց, որ քայլեր է ձեռնարկում, որով ակնկալում է, որ ապօրինություն կատարածները պատասխանատվության ենթարկվեն։
«Հիմա աշխատում եմ դիմումի տեքստի վրա, այն ուղարկելու եմ բոլոր ուժային կառույցներին՝ պահանջով, որ քրեական պատասխաատվություն կրեն բոլոր այն մարդիկ, ովքեր թույլ են տվել ապօրինություններ։ Մենք չենք կարող պարզապես հանդուրժել, որ ՔՊ խմբակցությունը, որն ԱԺ փորձում է դարձնել իրենց սեփական օբյեկտը, անընդհատ անի այն, ինչ ցանկանում է։ Չի լինելու այդպես»,- ասաց Թագուհի Թովմասյանը։
Նա նաև հայտարարեց՝ այսուհետև Նիկոլ Փաշինյանի ցանկացած սուտ արժանանալու է համարժեք արձագանքի։
«Եթե Նիկոլ Փաշինյանը շարունակի ԱԺ ամբիոնից սուտ խոսել, ամեն անգամ սուտն ստանալու է համարժեք պատասխան։ Մենք այլևս չենք թողնելու՝ նա ստեր հնչեցնի ամբիոնից։ Եթե նրանք չեն հարգում ԱԺ ամբիոնը, մենք այդ ամբիոնի արժեքը լավ էլ գիտենք, հասկանում ենք խոսքի արժեքը և թույլ չենք տալու, որ վարչապետ կոչվածը գա և սկսի ստել»,- ասաց Թովմասյանը։

Каждая ложь Никола Пашиняна будет получать соразмерный ответ – Тагуи Товмасян
Депутат парламентской фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян созвала сегодня пресс-конференцию, чтобы представить произошедший накануне в Национальном Собрании инцидент и дальнейшие шаги.
Тагуи Товмасян назвала действия спикера парламента Алена Симоняна в ответ на ее политическую акцию позорными. Напомним, Ален Симонян во время выступления Тагуи Товмасян потребовал выключить микрофон и пригласил в зал заседаний сотрудников службы безопасности. Между депутатами и сотрудниками безопасности началась потасовка.
«Я хочу заявить, что приказ председателя НС удалить депутатов из зала заседаний является незаконным, поскольку был объявлен перерыв. Во-вторых, исполнители этого приказа не имели права каким-либо образом препятствовать работе депутатов, поскольку всеми пунктами правил охраны безопасности здания парламента предусмотрено, что они обязаны нейтрализовать угрозу, а моя акция, к которой присоединились мои коллеги, не угрожала ничьей безопасности. Мы столкнулись с грубым беззаконием, и это должно повлечь за собой последствия», - подчеркнула она.
Оппозиционный депутат сообщила, что они предпринимают шаги в этом направлении и ожидают, что совершившие беззакония люди будут привлечены к уголовной ответственности.
«Сейчас мы работаем над текстом заявления и отправим его всем силовым структурам с требованием, чтобы позволившие беззакония люди были привлечены к уголовной ответственности. Мы не можем позволить, чтобы фракция ″Гражданский договор″, которая пытается превратить парламент в собственный объект, постоянно совершала то, что хочет. Этого не будет», - сказала Тагуи Товмасян.
Она также заявила, что впредь любая ложь Никола Пашиняна будет получать соразмерный ответ.
«Если Никол Пашинян продолжит лгать с трибуны парламента, то каждый раз получит соразмерный ответ. Мы отныне не позволим ему лгать с трибуны НС. Если они не уважают эту трибуну, то мы хорошо знаем и понимаем цену слов и не позволим, чтобы так называемый премьер приходил и начинал врать», - сказала Тагуи Товмасян.