«Հրապարակ». «Եկեք, հետևեք, տեսեք, թե ում հետ և ոնց է գալիս համալսարան». Իրավաբանականի դեկանը՝ Աննա Վարդապետյանի ԵՊՀ գնալու մասին
21/04/2023 09:57
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Աննա Վարդապետյանը, մինչ գլխավոր դատախազ դառնալը, ԵՊՀ Իրավագիտության ֆակուլտետի դասախոսներից էր: Մենք Իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան Գագիկ Ղազինյանին հարցրինք՝ Աննա Վարդապետյանը շարունակո՞ւմ է դասախոսել ֆակուլտետում։ «Դասավանդում է բակալավրիատում, իր մասնագիտական առարկան քրեական իրավունքն է, և ծանրաբեռնվածություն ունի ոչ միայն այս պահին, այլև` վաղուց»,- ասաց նա: Իսկ ի՞նչ հաճախականությամբ է համալսարան այցելում։
«Ինչքան որ ժամերը պահանջում են՝ այդքան: Աշխատում է համատեղության կարգով, ոչ հաստիքային` ժամավճարային հիմունքներով»:
Մենք տեղեկություն ունեինք, որ գլխավոր դատախազը թիկնապահների ուղեկցությամբ է գնում ԵՊՀ, և նրանք ուղեկցում են մինչև լսարան, սակայն, չգիտես ինչու, դեկանին դուր չեկավ հարցը, թե ում ուղեկցությամբ է նա հաճախում ԵՊՀ, և որտեղ են նրան սպասում թիկնապահները։ «Եկեք, հետևեք, տեսեք, թե ում հետ և ոնց է գալիս համալսարան»»։

«Грапарак»: «Приходите, проследите и увидите, с кем и как приходит в университет» – декан юридического факультета об Анне Вардапетян
21/04/2023 11:50
Газета «Грапарак» пишет: «Анна Вардапетян до того, как стать генеральным прокурором, была преподавателем юридического факультета Ереванского государственного университета (ЕГУ). Мы спросили у декана факультета Гагика Казиняна, продолжает ли Анна Вардапетян преподавать на факультете? ″Преподает на курсах бакалавриата, по специальности уголовное право и имеет учебную нагрузку не только в данный момент, но давно″, - сказал он. А с какой частотой она приходит в ЕГУ?
″Сколько требуют часы, столько. Работает по совместительству с почасовой оплатой″.
У нас есть сведения, что генеральный прокурор приходит в ЕГУ в сопровождении охраны и ее сопровождают до аудитории, однако непонятно почему, декану не понравился вопрос, в чьем сопровождении она посещает ЕГУ и где ее ждут сотрудники охраны. ″Приходите, проследите, и увидите, с кем и как приходит в университет″, - ответил он».