Պետք է ուղիղ ասել՝ մենք ապրում ենք անվտանգության ճգնաժամ. Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարծում է, որ Հայաստանում մարդիկ տագնապած են, կսկիծ ու դառնություն ունեն իրենց մեջ:
«Մեծ անորոշություններ կան, պետք է ուղիղ ասել՝ մենք ապրում ենք անվտանգության ճգնաժամ», - Ազգային ժողովում այս մասին հայտարարեց վարչապետը:
Նա ասաց, թե իրենք հեռացել են, բայց չեն փախել:
«Մենք ասել ենք՝ ժողովո՛ւրդ, սա է, թող մեր ընդդիմությունն էլ գա ու ասի ինչը ինչոց ա, մենք էլ մեր տեսակետն ասենք, ու դուք եղեք դատավոր. ժողովուրդը դատավոր է եղել, ժողովուրդը գրած-չգրած հոդվածները կարդացել է», - նշեց նա:
Փաշինյանի խոսքով՝  պետք է հասկանալ, թե խոսքն ինչ անվտանգության ճգնաժամի մասին է։
«Դա մեր անկախության օրոք ստեղծված  անվտանգային ճարտարապեության ճգնաժամն է, այս ճգաժամը 2020 թվականին չի ստեղծվել, ստեղծվել է ավելի շուտ: Այո՛, հոկտեմբերի 27-ն էլ անվտանգայն ճարտարապետության խորքային ու լրջագույն ճգանաժամ էր»,- նշեց նա:

Нужно прямо сказать, что мы переживаем кризис безопасности – Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян считает, что в Армении люди встревожены, люди испытывают боль и горечь.
«Есть большая неопределенность, нужно прямо сказать, что мы переживаем кризис безопасности», - заявил сегодня премьер в Национальном Собрании.
Он отметил, что никто не собирается отказываться от ответственности за это.
«Что касается того, что вы постоянно говорите, чтобы власть ушла, цитируете какие-то статьи, то власть ушла. И многие присутствующие находятся здесь благодаря уходу власти, на вашем месте сидели другие люди. Если бы мы не ушли, что бы вы здесь делали? Мы ушли, но мы не сбежали.
Мы сказали: народ ситуация такая, пусть наша оппозиция придет и скажет, что к чему, а мы скажем свою позицию и вы будьте судьей. Народ был судьей, народ читал все эти написанные-ненаписанные статьи», - отметил он.
По словам Пашиняна, нужно понять о каком кризисе безопасности идет речь.
«Это созданная в дни нашей независимости архитектура безопасности, этот кризис создался не в 2020 году, а намного раньше. Да, 27 октября тоже глубинный и серьезнейший кризис архитектуры безопасности», - отметил он.