Տեղ համայնքում ֆիքսվել են ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու հանցավոր արարքները (Տեսանյութ)
21/04/2023 12:43
Տեղ համայնքում ֆիքսվել են ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու հանցավոր արարքները։ Այդ մասին հայտնում է  ՀՀ նախկին ՄԻՊ, «Թաթոյան» հիմնադրամի տնօրեն Արման Թաթոյանը․
«Սյունիքի Տեղ համայնքում մեր փաստահավաք առաքելության ընթացքում ֆիքսել ենք ադրբեջանական զինված ծառայողների ապօրինի ներխուժումներն ու նրանց հանցավոր արարքները, որոնք հակասում են միջազգային նորմերին։ Բոլոր փաստերն ու ապացույցները մանրամասն վերլուծվել են, դրանք առաջիկայում կուղարկվեն նաև միջազգային կառույցներին», - գրել է նա։

В общине Тех зафиксированы незаконные вторжения и преступные действия азербайджанских военнослужащих – Арман Татоян
21/04/2023 16:28
В общине Тех зафиксированы незаконные вторжения и преступные действия азербайджанских военнослужащих. Об этом сообщает бывший омбудсмен Армении, директор Фонда «Татоян» Арман Татоян.
«В ходе нашей миссии по установлению фактов в общине Тех Сюникской области мы зафиксировали незаконные вторжения азербайджанских вооруженных служащих и их преступные действия, которые противоречат международным нормам. Все факты и доказательства тщательно проанализированы, в ближайшее время они будут также направлены в международные структуры», - написал он.