Ապրիլի 24-ին այցելուներն անվճար կտեղափոխվեն Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ ապրիլի 24-ին`ժամը 08:30-ից մինչև 22:00-ն, կկազմակերպվի այցելուների անվճար տեղափոխումը Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հետևյալ երթուղիներով:
Հ.1 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ – Աթենքի փողոց – Հաղթանակի կամուրջ - Արգիշտիի – Իտալիայի - Խորենացու - Ագաթանգեղոսի փողոցներ – մետրոպոլիտենի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան։
Հետադարձը՝ Ագաթանգեղոսի – Գր.Լուսավորչի – Արգիշտիի փողոցներ - Հաղթանակի կամուրջ - Աթենքի փող. - «Հրազդան» մարզադաշտ։
Հ.2 երթուղի - «Հրազդան» մարզադաշտ – Ծիծեռնակաբերդի խճ.- Լենինգրադյան - Կիևյան փողոցներ - մետրոպոլիտենի «Բարեկամություն» կայարան։

Мэрия Еревана 24 апреля организует бесплатные автобусные маршруты к мемориалу «Цицернакаберд»
Мэрия Еревана сообщает, что 24 апреля, в День памяти жертв Геноцида армян, с 08:30 до 22:00 часов будет организован бесплатный транспорт для посетителей мемориального комплекса «Цицернакаберд».
Перевозка будет организована по двум маршрутам:
Маршрут №1: стадион «Раздан» – ул. Атенка – мост Победы – ул. Аргишти – ул. Италии – ул. Хоренаци – ул. Агатангехоса – станция метро «Зоравар Андраник».
Возвращение: ул. Агатангехоса – ул. Григора Лусаворича – ул. Аргишти – мост Победы – ул. Атенка – стадион «Раздан».
Маршрут №2: стадион «Раздан» – Цицернакабердское шоссе – ул. Ленинградян – ул. Киевян – станция метро «Барекамутюн» и возвращение – по тому же маршруту.