Փաշինյանն Ադրբեջանի համար կանաչ լույս վառեց, նույնիսկ ուղղորդեց նոր ագրեսիայի․ Աբրահամյան
Ադրբեջանի նախաձեռնած անցակետի տեղակայման հետևանքով Արցախում 120 հազար մարդ հայտնվել է պատանդի կարգավիճակում: Այդ մասին գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ինչու՞ այս պահին, որովհետև նախորդ շաբաթ Փաշինյանը պարզ, մատչելի լեզվով Ադրբեջանի համար կանաչ լույս վառեց, ավելին` նույնիսկ ուղղորդեց նոր ագրեսիայի:
ՀՀ իշխող ուժի ղեկավարը փաստացի ասում է, որ տեր է բացառապես Հայաստանին վերաբերող թեմաներին, դրա համար էլ Ադրբեջանն իր ագրեսիվ գործողությունները փաթեթավորելիս մշտապես շեշտում է, որ օպերացիան «Ադրբեջանի ինքնիշխան տարածքում է», որը ՀՀ կառավարող ռեժիմի համար ևս Ադրբեջան է:
Ճիշտ է` Փաշինյանն իր պատասխանատվությունը ո´չ էլ Հայաստանի մասով է իրականացնում, հակառակ դեպքում 2-3 տարվա մեջ ՀՀ տարածքային ամբողջականությունն այսպես չէր ոտնահարվի, Ադրբեջանը մեր երկրի տարածք չէր մխրճվի, այսքան զոհեր չէին լինի:
Ինչ վերաբերվում է միջազգային դերակատարներին, ապա յուրաքանչյուրի մոտեցումը ելնում է սեփական առաջնահերթություններից ու դեռ պարզ չէ, թե ինչքանով կնպաստի իրավիճակի հանգուցալուծմանը», - նշել է նա:

Тигран Абрамян: Пашинян дал «зеленый свет» Азербайджану, более того – направил на новую агрессию
В результате установки КПП в Лачинском коридоре, инициированной Азербайджаном, 120 тысяч человек в Арцахе оказались в статусе заложников. Об этом написал на своей странице в секретарь парламентской фракции «Честь имею» Тигран Абрамян.
«Почему в данный момент? Поскольку на прошлой неделе Пашинян простым и доступным языком дал зеленый свет Азербайджану, более того, даже направил на новую агрессию.
Руководитель правящей силы Армении заявляет, что занимается исключительно темами, которые касаются Армении, поэтому Азербайджан, представляя свои агрессивные действия всегда подчеркивает, что операция происходит на ″суверенной территории Азербайджана″, которая для правящего режима Армении также является Азербайджаном.
Правда, Пашинян не выполняет своих обязательств также в отношении Армении, в противном случае территориальная целостность Республики Армения не была бы нарушена, Азербайджан не вторгся бы на территорию нашей страны, у нас не было бы столько жертв.
Что касается международных акторов, то подход каждого исходит из собственных приоритетов и пока неясно, насколько поспособствует разрешению ситуации», - отметил он.