Հայ ժողովուրդը շարունակում է ցեղասպան քաղաքականության զոհ լինել, այս անգամ՝ Լեռնային Ղարաբաղում․ Էդմոն Մարուքյան
24/04/2023 17:36
Հայոց ցեղասպանությունից 108 տարի անց, հայ ժողովուրդը շարունակում է ցեղասպան քաղաքականության զոհ մնալ, այս անգամ՝ Լեռնային Ղարաբաղում, այս մասին հայտարարել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Հայոց ցեղասպանությունից 108 տարի անց, հայ ժողովուրդը շարունակում է ցեղասպան քաղաքականության զոհ մնալ, այս անգամ՝ Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից իրականացվող էթնիկ զտումների քաղաքականության համատեքստում։
Պարզապես սա 21-րդ դարն է` Երկրորդ համաշխարհային պատերազմից հետո աշխարհը՝ իր ինստիտուտներով և օրինական քաղաքական մեխանիզմներով հանդերձ, որոնք պետք է կանխեն աղետը Լեռնային Ղարաբաղում և ենթադրեն ոչ բարենպաստ միջազգային հետևանքներ Ադրբեջանի ղեկավարության համար», - «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Մարուքյանը։

Армянский народ продолжает оставаться под угрозой геноцида, на этот раз в Нагорном Карабахе – Эдмон Марукян
24/04/2023 17:58
Спустя 108 лет после Геноцида армян армянский народ продолжает оставаться под угрозой геноцида, на этот раз в Нагорном Карабахе, заявил посол Республики Армения по особым поручениям Эдмон Марукян.
«Спустя 108 лет после Геноцида армян армянский народ продолжает оставаться под угрозой геноцида, на этот раз в контексте политики этнической чистки, проводимой Азербайджаном в Нагорном Карабахе.
Просто это 21 век, мир после Второй мировой войны, со всеми его институтами и правовыми политическими механизмами, которые должны предотвратить катастрофу в Нагорном Карабахе и создать неблагоприятные международные последствия для руководства Азербайджана», - написал в своем микроблоге в Twitter Эдмон Марукян.