Ռուսաստանի փոխարտգործնախարարը ժամանել է Երևան
ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինի գլխավորած պատվիրակությունն ապրիլի 24-ին այցելել է Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր՝ ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանի և ՀՀ-ում ՌԴ արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինի ուղեկցությամբ:
«Հյուրերին դիմավորել և հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունն է ներկայացրել Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը:
ՌԴ-ից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ են դրել անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգել Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հյուրերը շրջել են նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, որտեղ ծանոթացել են մշտական և ժամանակավոր ցուցադրություններին, որից հետո Միխայիլ Գալուզինը գրառում է կատարել Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում»,- նշված է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տարածած հաղորդագրությունում:

Замминистра иностранных дел России посетил мемориальный комплекс «Цицернакаберд»
Делегация во главе с заместителем министра иностранных дел РФ Михаилом Галузиным сегодня посетила мемориальный комплекс «Цицернакаберд» в сопровождении замминистра иностранных дел Армении Мнацакана Сафаряна и Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в Армении Сергея Копыркина.
«Директор Музея-института Геноцида армян Арутюн Марутян представил гостям историю создания мемориального комплекса.
Члены российской делегации возложили цветы к Вечному огню и почтили минутой молчания память невинных жертв Геноцида армян.
Гости также осмотрели Музей Геноцида армян, ознакомились с постоянной и временной экспозициями, после чего Михаил Галузин сделал запись в Книге почетных гостей», - отмечается сообщении, распространённом Музеем -институтом Геноцида армян.