Այդ պայմաններում էլ պետք է կարողանալ և՛ ապրել, և՛ մտածել ազատագրվելու մասին. Անդրանիկ Քոչարյանը՝ Արցախի շրջափակման մասին (Տեսանյութ)
1990 թվականին նույն վիճակն էր, բայց այդ վիճակը ստացավ իր զարգացումը և, այնուամենայնիվ, մեր ազգաբնակչության անվտանգային խնդիրները ժամանակի ընթացքում լուծվեցին, և ունեցանք 1994 թվականի հրադադարը, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը՝ անդրադառնալով Արցախում ստեղծված իրավիճակին։
«Մենք առայժմ փորձում ենք եղած հնարավորություններն արդյունավետ կառավարել։ Հիմա չպետք է խոսենք պատերազմի մասին, պետք է խոսենք առկա հնարավորություններն օգտագործելով՝ խուսափել պատերազմից», - ասաց Քոչարյանը։

В этих условиях тоже нужно уметь и жить, и думать об освобождении – Андраник Кочарян о блокаде Арцаха
25/04/2023 13:44
В 1990 году была такая же ситуация, но эта ситуация получила развитие и, тем не менее, проблемы безопасности населения были решены со временем, и мы заключили перемирие 1994 года, заявил в беседе с журналистами председатель постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян, касаясь создавшейся в Арцахе ситуации.
«Мы пока пытаемся эффективно управлять имеющимися возможностями. Сейчас мы должны говорить не о войне, а том, чтобы избежать войны, используя имеющиеся возможности», - сказал Кочарян.