Պատգամավոր Մհեր Սահակյանի վերաբերյալ գործն ուղարկվել է դատարան
2023 թվականի ապրիլի 25-ին հսկող դատախազի կողմից հաստատվել է ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր Մհեր Սահակյանի վերաբերյալ մեղադրական եզրակացությունը և վարույթի նյութերի հետ հանձնվել է դատարան, հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
«Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի մարտի 31-ին Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում ՀՀ Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման պատգամավոր Մ.Ս.-ի նկատմամբ հարուցվել էր հանրային քրեական հետապնդում այն բանի համար, որ պատգամավոր Մ.Ս.-ն ՀՀ Ազգային ժողովի վարչական 2-րդ մասնաշենքի թիվ 314 քննարկումների դահլիճում 2023 թվականի մարտի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի փակ աշխատանքային քննարկման ժամանակ կատարել է խուլիգանություն և խուլիգանական դրդումներով Հանձնաժողովի նախագահ Վ.Վ.-ի առողջությանը պատճառել է թեթև վնաս (ՀՀ քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 1-ին մաս (խուլիգանությունը) և 171-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 7-րդ կետ (խուլիգանական դրդումներով առողջությանը թեթև վնաս պատճառելը)»,- ասվում է դատախազության հաղորդագրությունում։

Дело в отношении депутата Мгера Саакяна направлено в суд
25 апреля прокурором утверждено заключительное обвинение в отношении депутата Национального Собрания Армении Мгера Саакяна и вместе с материалами производства передано в суд, сообщают из генеральной прокуратуры Армении.
«Напомним, 31 марта 2023 года в отделе по расследованию тяжких преступлений следственного управления Следственного комитета Армении по городу Ереван было возбуждено уголовное преследование в отношении депутата Национального Собрания восьмого созыва М.С. за то, что  31 марта 2023 года, около 11:15, в ходе закрытого рабочего обсуждения в постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам депутат М.С. совершил хулиганство и  из хулиганских побуждений причинил легкий вред здоровью председателя комиссии В.В. По факту инцидента возбуждено уголовное дело по признакам ч. 3 ст. 297 и п. 1 ч. 2 ст. 195 Уголовного кодекса Армении», - говорится в сообщении генпрокуратуры.