«Քիչ առաջ բողոքարկեցինք հասցեատիրոջ երեսին «դավաճան» գոչելու համար Սամվել Վարդանյանին 1,5 ժամով ձերբակալելու որոշումը»
27/04/2023 17:35
Իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը հայտնել է, որ բողոքարկվել է Նիկոլ Փաշինյանին դավաճան անվանած քաղաքացուն՝ Սամվել Վարդանյանին ձերբակալելու որոշումը։
«Քիչ առաջ Սամվելի հետ բողոքարկեցինք հասցեատիրոջ երեսին «դավաճան» գոչելու համար նրան մեկուկես ժամով ձերբակալելու որոշումը։
Պետք է փորձենք այսուհետ հետևողական լինել և բողոքարկել անգամ տասը րոպեով ապօրինի ձերբակալման որոշումները։

Рубен Меликян обжаловал решение о задержании Самвела Варадяна, назвавшего предателем премьер-министра Пашиняна
27/04/2023 17:58
Правозащитник Рубен Меликян сообщил о том, что обжаловал решение о задержании назвавшего Никола Пашиняна предателем гражданина – Самвела Варданяна.
«Немногим ранее вместе с Самвелом обжаловали решение о его задержании на полтора часа    за то, что выкрикнул в лицо адресата «предатель».
Отныне мы должны стремиться проявлять последовательность и подавать жалобы на незаконные решения о задержании даже на 10 минут.