Արցախի ԱԺ նախագահը դադարեցրել է Սեյրան Հայրապետյանի լիազորությունները
ԱՀ ԱԺ նախագահը ստորագրել է ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը, որում ասվում է.
«Հիմք ընդունելավ Ազգային ժողովի պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանի հրաժարականի մասին դիմումը և առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետով և 129-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ պաշտպանության, անվտանգության և օրինապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սեյրան Հայրապետյանի լիազորությունները համարել դադարած»:

Спикер парламента Арцаха подписал протокол о прекращении полномочий Сейрана Айрапетяна
Председатель Национального собрания Республики Арцах подписал протокол о прекращении полномочий председателя постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Сейрана Айрапетяна.
«На основании прошения об отставке председателя постоянной комиссии Национального собрания по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Сейрана Айрапетяна, руководствуясь пунктом 2 части 1 статьи 132 и пунктом 2 части 2 статьи 129 закона «Регламент Национального собрания», считать полномочия председателя постоянной комиссии по вопросам обороны, безопасности и правопорядка Сейрана Айрапетяна прекращенными», - говорится в протоколе.