Ադրբեջանցիներն Արցախում կրակել են խաղաղ բնակչի ուղղությամբ
Ապրիլի 28-ին ժամը 12:15-ին, ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում Նախիջևանիկի համայնքի ղեկավար Սևակ Պետրոսյանից հաղորդում է ստացվել, որ նշված գյուղի վարչական տարածքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, հակառակորդի մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տրամաչափի զինատեսակներով կրակել են քաղաքացու ուղղությամբ, տեղեկացնում է Արցախի ՆԳ նախարարությունը։
«Դեպքի վայր մեկնած տեղամասայի տեսուչը պարզել է, որ նույն օրը ժամը 11:05-ի սահմաններում, երբ Ասկերան քաղաքի բնակիչ Արթուր Ռամազյանը «Բելառուս 82» մակնիշի տրակտորով  նշված տարածքում գտնվող նռան այգում  գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս է եղել,  հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից` հրաձգային զինատեսակներով կրակ է արձակվել տրակտորի ուղղությամբ։
Վերջինս գյուղատնտեսական աշխատանքները դադարեցրել է։ Հաղորդումը փոխանցվել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Азербайджанцы обстреляли мирных жителей в Аскеранском районе Арцаха
«Сегодня, 28 апреля, в 12:15, в Аскеранское районное отделение полиции поступило сообщение от руководителя общины Нахиджеваник Севака Петросяна о том, что во время проведения сельскохозяйственных работ на административной территории села с боевых позиций ВС Азербайджана открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по мирному жителю.
Выехавший на место происшествия сотрудник полиции выяснил, что в тот же день, около 11:05, во время выполнения сельскохозяйственных работы жителем города Аскеран Артуром Рамазяном в гранатовом саду на тракторе «Беларусь 82» с прилегающих азербайджанских боевых позиций открыли огонь по трактору.
Сельскохозяйственные работы были прекращены. Информация об инцидентах передана командованию российского миротворческого контингента», - сообщает министерство внутренних дел Республики Арцах.