Անցակետի շոուն ադրբեջանա-հայկական է․ ադրբեջանական քարոզչամեքենան չէր կարող ինքնուրույն կազմակերպել․ Քաղաքագետ
01/05/2023 14:55
Անցակետի հետ կապված այդ շոուն ադրբեջանական քարոզչամեքենան ոչ մի կերպ չէր կարող ինքնուրույն կազմակերպել, ֆեյսբուքյան էջում գրել է քաղաքագետ Հրանտ Մելիք-Շահնազաչյանը։
Նա ընդգծել է․ «Այդ շոուի համար նաև հայ քաղաքացիներ էին պետք։ Իսկ հայ քաղաքացիներին այնտեղ գնալու հրահանգ միայն Հայաստանի կառավարությունը կարող էր տալ։ Նշանակում է՝ շոուն ադրբեջանա-հայկական է»։

Грант Мелик-Шахназарян: Шоу на КПП – азербайджано-армянское, азербайджанский агитпроп не смог бы сам организовать это шоу
01/05/2023 15:18
Азербайджанский агитпроп не смог бы сам организовать это шоу с проходом армян через так называемый КПП, написал в своем Telegram-канале политолог Грант Мелик-Шахназарян.
«Для этого нужны были и граждане Армении. И только правительство Армении могло дать указание нашим согражданам отправиться туда. А это означает, что шоу – азербайджано-армянское», - написал политолог.