Հայ-թուրքական գործընթացը շաղկապված է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների ու Արցախյան հակամարտության կարգավորմանը. Մամիջանյան
02/05/2023 12:46
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանի գնահատմամբ՝  հայ-թուրքական գործընթացը շաղկապված է հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների  ու Արցախյան հակամարտության կարգավորմանը:
Մամիջանյանն այս  եզրակացությանն է եկել այն բանից հետո, երբ Վաշինգտոնում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպմանը մասնակցել է նաև Թուրքիայի հետ հարաբերություններում ՀՀ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը:
«Հետևաբար, այն հեքիաթները, որ երկու տարի պատմվում էին այս իշխանության  կողմից, իբր,  այդ երկու գործընթացն իրար հետ կապ չունեն՝ հերթական սուտն էր», - նշեց նա:

Армяно-турецкий процесс увязывается с урегулированием армяно-азербайджанских отношений и нагорно-карабахского конфликта – Айк Мамиджанян
02/05/2023 13:51
Руководитель парламентской фракции «Честь имею» Айк Мамиджанян считает, что армяно-турецкий процесс увязывается с урегулированием армяно-азербайджанских отношений и нагорно-карабахского конфликта.
Мамиджанян пришел к такому выводу после того, как в переговорах между главами МИД Армении и Азербайджана в Вашинтоне участвовал также спецпредставитель Армении на переговорах с Турцией Рубен Рубинян.
«Следовательно, те сказки, которые два года рассказывали эти власти, что якобы эти два процесса не связаны друг с другом – очередная ложь», - отметил Айк Мамиджанян.