«Տեղի են ունենում գործընթացներ, որոնք վտանգում են Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությունը». Մանուկյանը պարզաբանում է պահանջում՝ ինչո՞ւ է Ռուբինյանը մասնակցել Միրզոյան-Բայրամով հանդիպմանը (Տեսանյութ)
02/05/2023 10:23
Մեկնարկել է Ազգային ժողովի հերթական նիստը:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանը հետաքրքրվեց՝ ինչո՞ւ է ԱԺ  փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը Վաշինգտոնում մասնակցել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպմանը:
«Հայտնի է, որ Ռուբեն Ռուբինյանը Հայաստանի կողմից Թուրքիայի հետ բանակցությունների բանագնացն է, հարց՝ Ռուբինյանն ի՞նչ հանգամանքով, ի՞նչ կարգավիճակով է մասնակցում Միրզոյան-Բայրամով բանակցություններին ու  արդյո՞ք հայ-ադրբեջանական բանակցությունների մեջ են նաև հայ-թուրքական  հարաբերությունները», - նշեց Մանուկյանը:
ԱԺ փոխնախագահ Հակոբ Արշակյանն էլ արձագանքեց՝ Ռուբեն Ռուբինյանը կատարում է իր գործառույթները:
Մանուկյանը հայտարարեց՝ հերթական անգամ հայ ժողովրդի թիկունքում գաղտագողի տեղի են ունենում գործընթացներ, որոնք վտանգում են Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությունը:

«Происходят тайные процессы, угрожающие безопасности Армении и Арцаха»: Гегам Манукян требует разъяснить, почему Рубинян участвует в переговорах Мирзоян-Байрамов
02/05/2023 11:46
Сегодня стартовало очередное заседание Национального Собрания Армении.
Депутат фракции «Армения» Гегам Манукян поинтересовался, почему вице-спикер Национального Собрания принимает участие в Вашингтоне во встрече министров иностранных дел Армении и Азербайджана.
«Известно, что Рубен Рубинян – спецпосланник Армении на переговорах с Турцией. Вопрос: при каких обстоятельствах, с какой целью и в каком качестве Рубинян участвует в переговорах Мирзооян-Байрамов и включены ли армяно-турецкие отношения в армяно-азербайджанские переговоры?» - отметил Гегам Манукян.
Вице-спикер парламента Акоп Аршакян ответил, что Рубен Рубинян выполняет свои непосредственные функции.
Гегам Манукян заявил, что в очередной раз за спиной армянского народа происходят тайные процессы, которые угрожают безопасности Армении и Арцаха.