«Հրապարակ». Ադրբեջանի ղեկավարությունը նոր քայլերի է գնալու, որպեսզի մինչև Թուրքիայի ընտրությունները նվեր մատուցի Էրդողանին. ԱՀ պատգամավոր
02/05/2023 09:46
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԱՀ «Արդարություն» խմբակցության պատգամավոր Մետաքսե Հակոբյանը կարծում է, որ Արցախի շուրջ օղակը սեղմվում է և Ադրբեջանի ղեկավարությունը առաջիկայում նոր քայլերի է գնալու, որպեսզի մինչև Թուրքիայի ընտրությունները` մայիսի 14-ը նվեր մատուցեն Էրդողանին:
«Այս փութաջանությունը, որ ունի Ադրբեջանը, մեկ նպատակ է հետապնդում, մայիսի 14-ին Զանգեզուրի միջանցքը «նվեր» մատուցել Էրդողանին, որը ակնհայտորեն հաղթող է ճանաչվելու սպասվող ընտրություններում», - կարծում է Հակոբյանը։
Նշենք, որ մի քանի օր է՝ Արցախ-Հայաստան ճանապարհին՝ Հակարի կամրջին տեղակայված ապօրինի անցակետը ադրբեջանցիները սկսել են գործարկել»։

«Грапарак»: Руководство Азербайджана пойдет на новые шаги, чтобы до выборов в Турции преподнести подарок Эрдогану – депутат
02/05/2023 10:53
Газета «Грапарак» пишет: «Депутат парламентской фракции ″Справедливость″ Республики Арцах Метаксе Акопян считает, что кольцо вокруг Арцаха сжимается и руководство Азербайджана в ближайшее время пойдет на новые шаги, чтобы до выборов в Турции, 14 мая, преподнести подарок Эрдогану.
«Такое усердие Азербайджана преследует одну цель –14 мая преподнести в ″подарок″ Зангезурский коридор Эрдогану, который очевидно будет признан победителем на предстоящих выборах», - считает Акопян.
Отметим, что уже несколько дней азербайджанцы задействовали установленный на мосту Хакари незаконный КПП на дороге Армения – Арцах».