Ազատ գյուղի զիվորական կացարանում հրդեհի  գործով փաստաբանը լրացուցիչ փորձաքննություն նշանակելու միջնորդություն է ներկայացրել
02/05/2023 19:20
Ազատ գյուղի զիվորական կացարանում հրդեհի գործով փաստաբանը լրացուցիչ փորձաքննություն նշանակելու միջնորդություն է ներկայացրել
Ազատ գյուղի զիվորական կացարանում հրդեհի գործով փաստաբան Նորայր Նորիկյանը լրացուցիչ փորձաքննություն նշանակելու միջնորդություն է ներկայացրել։
«Այս պահին ստացված պատասխանները որոշակի հակասություններ են առաջացնում մեզ համար, որոնք ճշտելու համար դիմել ենք նախաքննական մարմնին։
Սպասում ենք նաև համալիր փորձաքննությունների պատասխաններին։ Ստանալուց հետո կորոշենք կրկնակի փորձաքննություն պահանջելու հարցը»,- «Սպուտնիկ Արմենիա»-ի հետ զրույցում ասել է Նորայր Նորիկյանը։

Адвокат по делу о пожаре в казарме села Азат подал ходатайство о проведении дополнительной судмедэкспертизы
02/05/2023 21:39
Адвокат родителей военнослужащих, погибших при пожаре во временной казарме в селе Азат, Норайр Норикян представил ходатайство о проведении дополнительной судебно-медицинской экспертизы. Об этом он сообщил корреспонденту «Sputnik Армения».
«В результатах уже проведенных экспертиз есть противоречия, в этой связи мы обратились в следственный орган», - сказал он.
Адвокат добавил, что ответа на комплексную экспертизу пока не получено. Норикян не исключил, что после его получения он потребует проведения повторной экспертизы.