«Կխոսեմ, երբ ճիշտ ժամանակը կլինի». Արամ Նիկոլյանը՝ կառավարությունից իր գումարը չփոխանցելու մասին
Դիզայներ Արամ Նիկոլյանը չի ցանկանում մեկնաբանել տեղեկությունները, թե վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, որպես պատիժ, հրահանգել է չփոխանցել պայմանագրով հաստատված գումարը։
Aysor.am-ի հետ զրույցում Արամ Նիկոլյանն ասաց, որ այդ թեմայով, առհասարակ, հարցազրույց չի տալիս։ «Կխոսեմ, բայց ոչ այս պահին: Կխոսեմ, երբ ճիշտ ժամանակը կլինի», - ասաց Նիկոլյանը։
Հարցին՝ արդյոք ստացե՞լ է իր կատարած աշխատանքի դիմաց վարձատրությունը, Նիկոլյանը միայն ավելացրեց, որ չի մեկնաբանում և անջատեց հեռախոսը:
Հիշեցնենք՝ ապրիլի 14-ին՝ Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման հանդիսավոր արարողության ժամանակ, դիզայներ Արամ Նիկոլյանն այրել էր Ադրբեջանի դրոշը։
Այսօր Oragir.News-ը հայտնել էր, որ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, որպեսզի ադրբեջանական դրոշը այրելու համար Արամ Նիկոլյանին պատժի, հրահանգել է դիզայների փողը չփոխանցել։
Նշենք, որ Նիկոլյանը հեղինակել է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողության մասնակիցների զգեստները:

«Поговорю, когда придет нужное время»: Арам Николян об отказе правительства платить за его работу
Дизайнер Арам Никоолян отказался комментировать информацию о том, что руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян приказал в качестве наказания не перечислять ему предусмотренные договором деньги.
В беседе с корреспондентом Aysor.am Арам Николян сказал, что не дает интервью по этой теме. «Я поговорю об этом, но не сейчас. Поговорю, когда придет нужное время», - сказал Николян.
На вопрос, получил ли он оплату за свою работу, Николян лишь добавил, что не комментирует это и отключил телефон.
Напомним, во церемонии открытия чемпионата Европы по тяжелой атлетике 14 апреля в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна дизайнер Арам Николян поджег флаг Азербайджана и вынес его из зала.
Сегодня Oragir.News сообщил о том, что руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян, чтобы наказать Арама Николяна за поджег флага Азербайджана, приказал не перечислять деньги дизайнеру.
Отметим, что дизайнер Арам Николя разработал и сшил одежду участников церемонии открытия чемпионата Европы по тяжелой атлетике в Ереване.