Ես ձեզ 1993-1994թթ զրոյից կառուցած զինամթերքի արտադրության մի ամբողջ համալիր եմ թողել, էս ովքե՞ր են. Հրանտ Բագրատյան
ԱԽՔ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը մի քանի օր առաջ հայտարարեց, որ Հայաստանը ռազմամթերքի խնդիր ունի. չի կարողանում ձեռք բերել, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ նախկին վարչապետ, «Ազատություն» կուսակցության ղեկավար Հրանտ Բագրատյանը:
«Այսօր մի ՔՊ-ական կին հայտարարեց, որ ՌԴ-ն չի թողնում, որ զենք ու զինամթերք գնենք։ Նայում եմ «Հայլուր»-ով գերությունից մի կերպ պրծած Ռաֆայել Գևորգյանին, որն ասում է, որ 2022-ի սեպտեմբերի Շորժայի մարտերում փամփուշտ չլինելու պատճառով են դիրքեր հանձնել։ Այդ նույն փամփուշտ չլինելու պատճառով նրանց հրամանատար Տարոն Սիմոնյանը նետվել է ազերիների վրա և նռնակով իրեն պայթեցրել։ Հերոսն իր կյանքի գնով փրկել է տղաներին։
Եղբա՛յր, ընկերս կասեր՝ փամփուշտ ալ չունի՞ք։ Բա ես ձեզ 1993-1994թթ զրոյից կառուցած զինամթերքի արտադրության մի ամբողջ համալիր եմ թողել։ Է աշխատացրեք։ Գործարանը նվիրել եք ինչ-որ պատրոնդաշի ու ... Բան չեմ հասկանում։ Էս ովքե՞ր են», - գրել է Հրանտ Բագրատյանը։

Грант Багратян: Я оставил вам построенный с нуля в 1993-1994гг. целый комплекс по производству боеприпасов. Запустите!
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян несколько дней назад заявил, что у Армении есть проблемы с боеприпасами: не может закупить, написал на своей странице в Facebook председатель партии «Азатутюн», бывший премьер-министр Армении Грант Багратян.
«Сегодня какая-то женщина из «Гражданского договора» заявила о том, что РФ не разрешает нам приобретать оружие и боеприпасы. Смотрю по программе «Айлур» на еле спасшегося от плена Рафаела Геворкяна, который говорит, что сдали позиции в боях у Шоржи в сентябре 2022 года из-за того, что не было патронов. Из-за того же отсутствия патронов их командир Тарон Симонян бросился на азеров и взорвал себя гранатой. Герой ценой своей жизни спас парней.
Послушайте, как сказал бы мой товарищ: и патронов нет? Ведь я оставил вам с 1993-1994гг. построенный с нуля целый комплекс по производству боеприпасов. Запустите! Подарили завод какому-то патронташу и … Ничего не понимаю. Кто это такие?», - написал Грант Багратян.