Սկսում ենք ստորագրահավաք՝ Բերձորում Ադրբեջանի կողմից ապօրինի տեղադրված անցակետը հանելու պահանջով. Թագուհի Թովմասյան
Այսօր՝ ժամը 15:30-ին, Արցախից տեղահանված մեր հայրենակիցներին հրավիրում եմ Թումանյան - Աբովյան փողոցների խաչմերուկում գտնվող «Կինոմոսկվայի հրապարակ», գրել է ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը։
«Ես և արցախցի իմ օգնական Օքսանա Բալայանը սկսում ենք ստորագրահավաք՝ Բերձորում Ադրբեջանի կողմից ապօրինի տեղադրված անցակետը հանելու պահանջով: Այդ անցակետի տեղադրումը արցախահայության հիմնարար իրավունքների, ինչպես

Начинаем сбор подписей с требованием убрать незаконно установленный Азербайджаном КПП в Бердзоре – Тагуи Товмасян
Сегодня, в 15:30, приглашаю наших насильственно выселенных из Арцаха соотечественников на «Площадь кинотеатра Москва», на перекрёстке улиц Туманяна-Абовяна, написала на своей странице в Facebook председатель постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Тагуи Товмасян.
«Я и моя помощница Оксана Балаян начинаем сбор подписей с требованием убрать незаконно установленный Азербайджаном КПП в Бердзоре. Установка этого КПП является очередным проявлением грубейшего нарушения фундаментальных прав арцахских армян, а также положений трехстороннего заявления от 9 ноября 2020 года.