«Հայաստան» խմբակցությունը կմասնակցի Նիկոլ Փաշինյանի հետ հարցուպատասխանին, «Պատիվ ունեմ»-ը՝ ոչ
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը համաձայն չէ պնդումների հետ, թե ընդդիմությունը բոյկոտում էր կառավարության հետ հարցուպատասխանը: Այսօր նրանք կներկայանան կառավարության հետ հարցուպատասխանին:
«Բոյկոտ բառն այս դեպքում կիրառելի չէ, մենք կառավարության զեկույցի ժամանակ ակտիվ մասնակցություն ունեցանք ու նաև ելույթներ, նույնը շարունակվելու է նաև այսօր», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա:
Մինասյանի խոսքով՝ նրանք այսօր մասնակցելու են Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանը, որ շարունակեն հարցերը, որը չհասցրին տալ նրան կառավարության զեկույցի ժամանակ:
Նշենք, որ հարցուպատասխանին կմասնակցեն միայն «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները, «Պատիվ ունեմ»-ը կշարունակի բոյկոտը:

Фракция «Армения» примет участие в правительственном часе в парламенте
Секретарь парламентской фракции «Армения» Арцвик Минасян не согласен с утверждениями, что оппозиция бойкотировала правительственный час. Сегодня они будут присутствовать на правительственном часе в парламенте.
«Слово бойкот в данном случае неприменимо, мы активно участвовали и выступали во время доклада правительства, то же самое продолжится и сегодня», - заявил Арцвик Минасян в беседе с журналистами.
По его словам, сегодня они будут присутствовать на заседании, чтобы задать Николу Пашиняну вопросы, которые не успели задать во время доклада правительства.
Отметим, что в правительственном часе будут участвовать только депутаты фракции «Армения», фракция «Честь имею» продолжит бойкот.