Կրակոցներ՝ «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում․ հայտնաբերվել է կրակոցի 20 հետք
Այսօր՝ մայիսի 3-ին, կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 11։30-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Մալաթիայի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրում կրակոցներ են հնչել։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկաններն ու պարեկները նշված դպրոցի պատուհանների վրա հայտնաբերել են մոտ 20-ից ավելի կրակոցի հետքեր։
Այս պահին դեպքի վայրի զննություն էկատարում Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիայի քննչական բաժնի խումբը։
Դեպքի փաստով Մալաթիայի քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը պարզում են, թե ով կամ ովքեր են կրակոցների հեղինակները և ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ կրակողների ինքնությունները պարզելու, նրանց և հանցագործության գործիք՝ ատրճանակը հայտնաբերելու ուղղությամբ։

Выстрелы в образовательном комплексе «Мхитар Себастаци»: обнаружены более 20 следов от выстрелов
Сегодня, 3 мая, в Ереване прозвучали выстрелы. Около 11:30 в отдел полиции Малатии министерства внутренних дел Армении поступил сигнал о том, что в образовательном комплексе «Мхитар Себастаци» прозвучали выстрелы.
Как сообщает с места происшествия фоторепортер Гагик Шамшян, полицейские и патрульные обнаружили на окнах школы более 20 следов выстрелов.
В данный момент группа следственного отдела административного района Малатия-Себастия. Следственного управления СК Армении по городу Ереван проводит осмотр места.
По факту инцидента в следственном отделе административного района Малатия-Себастия возбуждено уголовное производство.
Полиция и следственный отдел предпринимают необходимые оперативно-розыскные и следственные действия для выяснения личности стрелявших и обнаружения средства преступления.