Գործող իշխանության օրոք հայանպաստ լուծում չի լինի Արցախի հարցում. Ավետ Բարսեղյան (Տեսանյութ)
Հայաստանի մշակույթի վաստակավոր գործիչ Ավետ Բարսեղյանը չի հավատում, որ այս իշխանության օրոք հայանպաստ լուծում կլինի Արցախի հարցում։
Նա միացել է «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ մարդու իրավունքների և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի կողմից կազմակերպված «Ո՛չ Արցախի զտմանը» խորագրով ստորագրահավաքին։
«Այս իրավիճակի ավարտը կլինի այն ժամանակ, երբ հասնի բոլորի գիտակցությանը, սրտին և հոգուն: Սա առաջին հերթին ինձ է վերաբերում: Ես երբեք դիմացինիս չեմ քննադատում: Ես սեփական անձս բերում եմ «Մոսկվա» կինոթատրոն՝ ստորագրելու: Երբ յուրաքանչյուրի սրտին այդ ստորագրությունը կհասնի՝ օրհասական, շատ կարևոր ու շատ հրատապ, այդ ժամանակ էլ, երևի թե, ինչ-որ մեծ քայլ կլինի դեպի լուծում», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Ավետ Բարսեղյանը:
Հարցին՝ գործող իշխանությունների օրոք Արցախի հարցում հնարավո՞ր է ակնկալել հայանպաստ հանգուցալուծում՝ Ավետ Բարսեղյանը պատասխանեց. «Չէ, չի լինի»։

При действующей власти в вопросе Арцаха не будет благоприятного для армян решения – Авет Барсегян
Заслуженный деятель культуры Армении, ведущий, поэт Авет Барсегян не верит, что при этой власти в вопросе Арцаха может быть благоприятное для армян решение.
Он присоединился к организованному депутатом фракции «Честь имею», председателем постоянной комиссии по защите прав человека и общественным вопроса сбору подписей «Нет этнической чистке Арцаха!».
«Эта ситуации закончится, когда дойдет до сознания, сердца и души всех.  Это в первую очередь касается меня. Я никогда не критикую других. Я сам приходу в кинотеатр «Москва», чтобы подписать. Когда до сердца каждого дойдет, что эта подпись – судьбоносная, очень важная и очень срочная, тогда, наверное, будет какой-то большой шаг к решению», - заявил в беседе с журналистами Авет Барсегян.
На вопрос, можно ли ожидать при действующей власти благоприятного для армян решения в вопросе Арцаха, Авет Барсегян ответил: «Нет, не будет».