Գրիգոր Մինասյանն էլ, ինչպես Նիկոլ Փաշինյանը, չի վախենում, որ իրեն դավաճան կասեն
Արդարադատության նախարար Գրիգոր Մինասյանն էլ, ինչպես վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, չի վախենում, որ իրեն դավաճան կասեն։
Լրագրողներն այսօր նրան հարց ուղղեցին՝ չի՞ վախենում, որ իրեն էլ կասեն դավաճան։
«Ես ոչնչից չեմ վախենում, եթե գործում եմ իմ լիազորությունների ու օրենքի շրջանակներում, իսկ եթե ապօրինություն գործեմ, բնականաբար, պետք է վախենամ արդարադատությունից», - պատասխանեց նախարարը։
Նա կարծում է, որ ՀՀ ոչ մի ղեկավար այդպես խորը, համապարփակ, բաց ու անկեղծ քննարկում չի ունեցել, ինչպես ունենում է Նիկոլ Փաշինյանն Ազգային ժողովում։
Հիշեցնենք՝ Նիկոլ Փաշինյանը երեկ ԱԺ-ում ասել էր. «Ինձ այնքան են ասել դավաճան, որ ես էլ չեմ վախենում, որ ինձ կասեն դավաճան»։

Григор Минасян, как и Никол Пашинян, не боится, что его назовут предателем
Министр юстиции Григор Минасян, как и премьер-министр Никол Пашинян, не боится, что его назовут предателем.
«Я ничего не боюсь, если действую в рамках своих полномочий и закона, но если я совершу беззаконие, естественно, должен бояться правосудия», - заявил министр.
Он считает, что ни один руководитель Армении не проводил такого глубокого, всеобъемлющего, открытого и искреннего обсуждения, как Никол Пашинян в Национальном Собрании.
Напомним, Никол Пашинян заявил вчера в парламенте: «Меня столько называли предателем, что я уже не боюсь, что меня назовут предателем».