44-օրյա պատերազմի դեպքերն ուսումնասիրող հանձնաժողովի գործունեությունը միտված է Նիկոլ Փաշինյանին պատերազմի բոլոր հնարավոր հանցանքներից մաքրելուն. Թովմասյան
04/05/2023 11:20
44-օրյա պատերազմի դեպքերն ուսումնասիրող հանձնաժողովի ժամկետը երկարաձգվեց, և, ակնհայտ է, որ այդ հանձնաժողովի գործունեությունն ուղիղ առնչվում է Նիկոլ Փաշինյանին մաքրագործելու իրողության և ցանկության հետ, խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում հայտարարեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության անդամ Թագուհի Թովմասյանը։
«Բոլոր հնարավոր ձևերով այդ հանձնաժողովի գործունեությունը միտված է Նիկոլ Փաշինյանին պատերազմի բոլոր հնարավոր հանցանքներից մաքրելուն։ Չի կարող իշխանությունը քննել իր ենթադրյալ հանցագործության վարկածը։ Սովորաբար, քննիչ հանձնաժողովները գործիք են իշխանության ձեռքին, ոչ թե իշխանությունն է դա օգտագործում», - ասաց պատգամավորը։

Деятельность следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны направлена на очищение Никола Пашиняна от возможных преступлений войны – Товмасян
04/05/2023 12:01
Срок деятельности комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны продлен и очевидно, что работа этой комиссии напрямую связана с реальностью и желанием очистить Никола Пашиняна, заявила сегодня на брифинге депутат парламента от фракции «Честь имею» Тагуи Товмасян.
«Деятельность этой комиссии всеми возможными способами направлена на то, чтобы очистить Никола Пашиняна от всех возможных преступлений войны. Не может власть расследовать версию своего предполагаемого преступления. Обычно, следственные комиссии становятся инструментом в руках властей», - сказала депутат.