Շուշին պիտի ազատագրվի․ Սասուն Միքայելյան
«Ես ուզում եմ շնորհավորել Սպարապետին, որ կարողացավ 90-ական թվերին մեզ բոլորիս համախմբել, և մենք տարանք հաղթանակ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԵԿՄ վարչության նախագահ Սասուն Միքայելյանը, ով Երկրապահի օրվա կապակցությամբ այցելել էր Եռաբլուր։
Նա նախապես պնդեց, որ քաղաքական հարցերի չի պատասխանելու։
«Այսօր Երկրապահի օրն է, շնորհավորում եմ հայ ազգին, որովհետև ԵԿՄ-ում հայ ազգի գրեթե ամեն օջախից մարդ կա, և այս տարի Երկրապահի 30-ամյակն է։ Ուրիշ քաղաքական հարցերի չեմ պատասխանելու»,- ասաց Սասուն Միքայելյանը։
Լրագրողներն արձագանքեցին՝ այսօր նաև Շուշիի ազատագրման օրն է, Շուշին օկուպացված է, հետ բերելու՞ ենք, թե՞ ոչ։

Шуши должен быть освобожден – Сасун Микаелян
«Я хочу поздравить Спарапета, что в 90-х годах смог объединить всех нас и мы одержали победу», - заявил в беседе с журналистами председатель Союза добровольцев «Еркрапа» Сасун Микаелян, посетивший военный пантеон «Ераблур» по случаю Дня Еркрапа.
Он заранее предупредил, что не будет отвечать на политические вопросы.
«Сегодня День Еркрапа, поздравляю армянский народ, потому что в Союзе добровольцев «Еркрапа» почти их каждой армянской семьи есть кто-то и в этом году мы отмечаем 30-летие Еркрапа. На другие политические вопросы отвечать не буду», - сказал он.
На вопрос журналистов, сегодня также День освобождения Шуши, но Шуши оккупирован, мы вернем его или нет.
«Должен быть освобожден. Делом», - сказал председатель Союза добровольцев «Еркрапа», не ответив на другие вопросы.