Մեր նպատակներից պետք է լինի և՛ ադրբեջանցիներին մեր տարածքներից դուրս շպրտելը, և՛ Արցախի ինքնորոշման գաղափարը. Օհանյան (Տեսանյութ)
09/05/2023 12:56
ԱԺ պատգամավոր Սեյրան Օհանյանը շնորհավորեց բոլորին մայիսյան տոների կապակցությամբ և կարևորեց այն անցած ճանապարհը, մարդկանց հերոսությունները, որից տոգորված իրենք շարունակել են պայքարը:
«Նկատի ունեմ մեր պապերի, հայրերի սխրանքները, որ արտացոլվել են մեր գործողություններում տարիներ առաջ: Մեր մեծերը մեզ Հաղթանակի տոն են նվիրել, մենք նրանց վերադարձրել ենք եռատոն: Իհարկե, մենք այսօր այլ ձևով ենք տոնում այս եռատոնը: 44-օրյա պատերազմից հետո Շուշին չկա, Արցախի մի մասն օկուպացված է ադրբեջանցիների կողմից: Այսօրը մեզ համար պետք է դառնա պատասխանատվության օր, մենք պետք է բարձրացնենք մեր պայքարի ոգին և, իհարկե, մեր նպատակներից պետք է լինի և՛ Հայաստանի տարածքային ամբողջականության վերականգնումը, Ադրբեջանցիներին մեր տարածքներից դուրս շպրտելը, և՛ Արցախի ինքնորոշման գաղափարը», - «Եռաբլուր»-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Օհանյանը:

Нашей целью должно быть изгнание азербайджанцев с армянских территорий и идея самоопределения Арцаха – Сейран Оганян
09/05/2023 15:50
Руководитель парламентской фракции «Армения», бывший министр обороны Армении парламента Сейран Оганян поздравил всех с майскими праздниками и отметил важность тех побед, того пройденного пути, которые вдохновляют их на продолжение борьбы.
«Я имею в виду подвиги наших дедов, отцов, которые спустя годы отразились в наших действиях. Представители нашего старшего поколения подарили нам праздник Победы, мы вернули им тройной праздник. После 44-дневной войны нет Шуши, большая часть Арцаха оккупирована со стороны азербайджанцев. Этот день должен стать для нас днем ответственности, мы должны вернуть себе дух борьбы, и конечно, нашей первоочередной целью должно быть восстановление территориальной целостности Армении, изгнание азербайджанцев с наших территорий и реализация идеи самоопределения Арцаха», - заявил Сейран Оганян в беседе с журналистами в военном пантеоне «Ераблур».