Դուբայն արգելել է Flyone Armenia ընկերության ինքնաթիռի վայրէջքը իր օդանավակայանում
Դուբայի ավիացիոն իշխանություններն, իրարամերժ պատճառաբանություններով, արգելել են FLYONE ընկերության Երևան- Դուբայ- Երևան չվերթի վայրէջքը Դուբայի «Ալ- Մաքթում» օդանավակայանում, տեղեկացնում է ավիաընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Արամ Անանյանը:
«Ավիաընկերությունը նախապես ստացել է, տառացիորեն, բոլոր թույլտվությունները չվերթի համար։
Օդանավը վայրէջք է կատարել Քիշի (Իրան) օդանավակայանում և այժմ վերադառնում է Երևան։
Ավիաընկերության ներկայացուցիչները Դուբայի «Ալ- Մաքթում» և Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում, ինչպես նաև ուղևորների սպասարկման ծառայությունը Երևան- Դուբայ և Դուբայ- Երևան չվերթերի ուղևորների տրամադրության տակ են։ Արվում է ամեն ինչ ուղևորներին նշանակման վայրեր հասցնելու համար»,- սոցցանցի իր էջում գրել է Անանյանը։
Հիշեցնենք՝ մայիսի 7-ին ևս FLYONE ARMENIA ընկերության ինքնաթիռին թույլ չէի տվել մուտք գործել Դուբայի օդային տարածք։

Самолету авиакомпании «FlyOne Armenia» не разрешили посадку в Дубае
Авиационные власти Дубая не дали самолету авиакомпании «FlyOne Armenia» разрешения на посадку в международном аэропорту «Аль-Мактум», сообщает председатель совета директоров авиакомпании Арам Ананян.
По словам Ананяна, авиавласти Дубая давали противоречивые объяснения.
«Авиакомпания заранее получила все необходимые разрешения.
Самолет вынужденно сел в иранском Кише и сейчас он возвращается в Ереван.
Представители авиакомпании в дубайском аэропорту «Аль-Мактум» и международном аэропорту «Звартноц» находятся в распоряжении пассажиров. Предпринимаются все меры для доставки пассажиров в места назначения», - написал на своей странице в Facebook Ананян.
Напомним, 7 мая диспетчеры аэропорта Дубая не разрешили лайнеру авиакомпании «FlyOne Armenia» войти в воздушное пространство города.