Ամենամեծ խնդիրը պետության կողմից սեփական երկրի և ժողովրդի պաշտպանությանն ուղղված համակարգային գործողությունների բացակայությունն է
11/05/2023 21:53
Այսօր «Հայաստան» խմբակցության գործընկերներ Գառնիկ Դանիելյանի, Ասպրամ Կրպեյանի, Քրիստինե Վարդանյանի, Արգիշտի Գևորգյանի և Արման Ղազարյանի հետ, տեղում իրավիճակին ծանոթանալու նպատակով, այցելել ենք Գեղարքունիքի մարզ, եղել ենք Սոթք և Կութ համայնքներում, որոնց հարակից դիրքերի ուղղությամբ վաղ առավոտից կրակում էր թշնամին, հայտնել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։
«Այս պահին միայն մի բան կարող եմ ասել. Հայաստանում կա մեր ժողովրդին և մեր հայրենիքը պաշտպանելու ռեսուրս:
Չնայած բանակի հետևողական կազմաքանդմանը` հայ զինվորը խիզախ է և պատրաստ է պաշտպանել մեր երկիրը:
Բանակի և զինվորի թիկունքում ամուր կանգնած է թշնամու կրակոցների տակ սեփական հողը մշակող հայ մարդը:
Իրավիճակի ամենամեծ խնդիրը պետության կողմից սեփական երկրի և ժողովրդի պաշտպանությանն ուղղված համակարգային գործողությունների բացակայությունն է»,- գրել է Իշխան Սաղաթելյանը:

Самая большая проблема в отсутствии системных действий со стороны государства для защиты страны и народа – Ишхан Сагателян
11/05/2023 22:32
Сегодня вместе с депутатами фракции «Армения» Гарником Даниеляном, Аспрам Крпеян, Кристине Варданян, Аргишти Геворкяном и Арамом Казаряном посетили Гегаркуникскую область, чтобы на месте ознакомится с ситуацией. Побывали в общинах Сотк и Кут, прилегающие к которым позиции с утра обстреливаются врагом, сообщил депутат фракции «Армения» Ишхан Сагателян.
«Сейчас могу сказать лишь одно: в Армении есть ресурс для защиты нашего народа и нашей Родины.
Несмотря на последовательный демонтаж армии, армянский солдат отважен и готов защищать нашу страну.
За спиной армии и солдата крепко стоит обрабатывающий свою землю под выстрелами врага армянин.
Самая большая проблема – в отсутствии системных действий со стороны государства, направленных на защиту собственной страны и народа», - написал на своей странице в Facebook Ишхан Сагателян.