Ադրբեջանական սադրանքների վերաբերյալ ԵՄ դիտորդները չէին կարող որևէ արձագանք տալ. ԱԳ փոխնախարար
Հայաստանը դրական է գնահատում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը, բայց ադրբեջանական սադրանքների վերաբերյալ ԵՄ դիտորդները չէին կարող որևէ արձագանք տալ:
«Նրանց դերակատարումն է զեկույցներ պատրաստել Բրյուսելի և ԵՄ անդամ երկրների համար։ Նրանց խնդիրն է պարբերաբար այցելել սահմանի բոլոր հատվածները։ Ես կարող եմ նշել, որ նրանց ներկայությունն արդեն իսկ ներդրում է իրավիճակը բարելավելու գործում։ Դա ստեղծում է հոգեբանական առումով ավելի ապահով մթնոլորտ, և այդ մասով առաքելությունն ամբողջությամբ կատարում է իր մանդատը: Այս պահին մենք կարող ենք դրական գնահատել  գործունեությունը»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը։
Անդրադառնալով Սոթքի ուղղությամբ ադրբեջանական կողմի սադրանքներին` փոխարտգործնախարարը նշեց, թե ոչ ոք կասկած չուներ, որ որոշակի սադրանքներ կլինեն։

Наблюдатели ЕС не могут реагировать на азербайджанские провокации – Паруйр Ованнисян
Армения положительно оценивает деятельность миссии гражданских наблюдателей ЕС, но наблюдатели ЕС не могут реагировать как-либо на азербайджанские провокации.
«Их роль заключается в подготовке отчетов для Брюсселя и стран-членов ЕС. Их задача – периодически посещать все участки границы. Я могу отметить, что их присутствие уже является вкладом в дело улучшения ситуации. Это создает психологически более безопасную атмосферу, и в этом смысле миссия полностью выполняет свой мандат. На данный момент мы можем дать положительную оценку деятельности миссии», - заявил в беседе с журналистами заместитель министра иностранных дел Армении Паруйр Ованнисян.
Касаясь провокаций азербайджанской стороны в направлении Сотка, замминистра отметил, что никто не сомневался, что будут определенные провокации.