Fly One Armenia-ն վերջին պահին տեղեկացրեց, որ տեխնիկական խնդիր կա, տասնյակ մարդիկ կորցրեցին տոմսերը. ներողության, ափսոսանքի ոչ մի խոսք (Տեսանյութ)
13/05/2023 12:37
«Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրող Կարլեն Ասլանյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է.
««Հրանտ Դինք» հիմնադրամի հրավերով այսօր մի խումբ լրագրողներով պետք է մեկնեինք Ստամբուլ՝ լուսաբանելու ընտրությունները: Սակայն FLY ONE ARMENIA ընկերությունը վերջին պահին՝ օդանավի դռան մոտ տեղեկացրեց, որ տեխնիկական խնդիր կա, թռիչքը մոտ մեկ ժամով հետաձգվում է: Մեկ ժամը դարձավ 2, 3, 4, այս ընթացքում ընկերությունը որևէ պարզաբանում չտվեց՝ թռիչքը, ի վերջո, տեղի ունենալո՞ւ է: Ում նյարդերը չդիմացավ, թողեց, գնաց, սպասողներին, միայն լրագրողների բարձրացրած աղմուկից հետո, «Սիլ» ջուր տվեցին:
Լուսաբացին, ի վերջո, հայտարարվեց, որ թռիչքը իբր կկայանա նախատեսվածից 24 ժամ անց: Տասնյակ մարդիկ կորցրեցին Ստամբուլից այլ ուղղություններով տոմսերը, հյուրանոցի վճարները. ընկերությունը միայն չեղարկած/հետաձգած տոմսի գումարն է վերադարձնելու մեկ ամվսա ընթացքում: Ներողության, ափսոսանքի ոչ մի խոսք, օդանավակայանում հուսահատ մնացած վերջին ուղևորներին մեր պահանջից հետո, առաջարկեցին տուն տանել կամ Էջմիածնում հյուրանոց:
Որպես «Քո ազգային ավիափոխադրողը» ներկայացող ընկերությունը գործարկման մեկնարկից, իսկ վերջին շրջանում գրեթե ամենօրյա ռեժիմով նման պատմությունների մեջ է: Այսքան բողոքների, ահազանգերի հետքերով պետական որևէ մարմին վարույթ հարուցե՞լ է, թե՞ այս ընկերությունը արտոնյալ կարգավիճակ ունի»։

Fly One Armenia в последний момент сообщила, что есть техническая проблема, десятки людей потеряли билеты, ни слова сожаления (Видео)
13/05/2023 13:18
Журналист Радио Азатутюн Карлен Асланян написал на своей странице в Facebook:
«По приглашению фонда «Грант Динк» группа журналистов сегодня должна была вылететь в Стамбул для освещения выборов. Однако компания FLY ONE ARMENIA в последний момент, у входа в самолет, сообщила, что есть техническая проблема и рейс откладывается примерно на час. Час превратился в 2, 3, 4, авиакомпания в течение этого периода не предоставила никакого объяснения, состоится рейс или нет. Те, у кого не выдержали нервы, оставили ушли, а ожидающим только после поднятого журналистами шума, дали воду «Сил».
На рассвете, наконец, было объявлено, что якобы полет состоится на 24 часа позже предусмотренного. Десятки людей потеряли билеты по другим направлениям из Стамбула, плату за гостиницу: компания в течение месяца вернет только сумму за аннулированный/отмененный билет. Ни слова, сожаления, никакого извинения: оставшихся в аэропорту в отчаянии последних пассажиров, после нашего требования предложили отвезти домой или устроить в гостиницу в Эчмиадзине.
Компании, представляющая себя как «Твой национальный авиаперевозчик», оказывается в подобных историях с момента запуска, а в последнее время почти в каждодневном режиме. Какой-либо государственный орган возбудил производство после стольких жалоб, звонков? Или у этой компании привилегированный статус?».