ԳՇ պետը ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում  մասնակցել է 25-օրյա վարժական հավաքների ավարտական միջոցառմանը
13/05/2023 15:25
ԳՇ պետը ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում մասնակցել է 25-օրյա վարժական հավաքների ավարտական միջոցառմանը
Մայիսի 13-ին ՊՆ Վ. Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում տեղի է ունեցել պատրաստման և վերապատրաստման 25-օրյա վարժական հավաքների ավարտական միջոցառումը:
Ողջունելով մասնակիցներին և կարևորելով մասնագիտական վերապատրաստումը` ԶՈւ ԳՇ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանը շնորհակալություն է հայտնել ներգրավված անձնակազմին` մարտական պատրաստության և զինվորական կարգապահության բարձր արդյունքներ ցուցաբերելու համար:

Начальник ГШ ВС принял участие в мероприятии по случаю завершения 25-дневных учебных сборов
В военном университете имени Вазгена Саркисяна Минобороны Армении 13 мая состоялось мероприятие по случаю завершения 25-дневных учебных сборов по подготовке и переподготовке, сообщает пресс-служба министерства обороны Армении.
Поприветствовав участников и отметив важность профессиональной подготовки, начальник ГШ ВС, первый заместитель министра обороны, генерал-майор Эдвард Асрян поблагодарил личный состав, привлеченный к организации сборов, за обеспечение высокого уровня боевой подготовки и воинской дисциплины.