Կենցաղային պայմանները շատերին ստիպել են կողպել դռները․ Ավինյանը կոնդեցիների հետ քննարկել է Կոնդի խնդիրները (Տեսանյութ)
13/05/2023 13:00
Կոնդի այսօրվա խնդիրներն ու լուծման ուղիները բնակիչների հետ տեղում քննարկել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Այդ մասին հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի ֆեյսբուքյան էջում․
«Կոնդում ամեն մի տուն առանձնահատուկ է իր պատմությամբ ու խնդիրներով: Կենցաղային պայմանները շատերին ստիպել են կողպել դռները: Նրանք, ովքեր ապրում են, դեռ սպասում են: Կոնդեցիների համար ամենասպասվածը թաղամասի վերակառուցումն է»։

«Бытовые условия заставили многих запереть дверь на замок»: Авинян обсуждает проблемы Конда с жителями квартала
13/05/2023 13:45
Вице-мэр Еревана Тигран Авинян обсудил сегодняшние проблемы квартала Конд и пути их решения с жителями этого района, сообщается на странице мэрии Еревана в Facebook.
«Каждый дом в Конде своеобразен своей историей и проблемами. Те, кто здесь живет, еще ждут. Самое важное для жителей Конда – реконструкция квартала», - сказал вице-мэр.