ԱԳ փոխնախարարի համար պարզ չէ՝ ի՞նչ նկատի ուներ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպանը, երբ հայտարարում էր՝ մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերը Ադրբեջանի սահմանին են
ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանի համար պարզ չէ՝ ի՞նչ նկատի ուներ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը, երբ հայտարարում էր, թե մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերը Ադրբեջանի սահմանին են։
«Ինձ համար էլ պարզ չէ՝ ինչի մասին է խոսքը, հավանաբար, խոսքը վերաբերում է ԼՂ առաջին պատերազմին, թերևս, այդ տեսանկյունից պետք է նայել, բայց ես էլ եմ դժվարանում ասել, թե ինչի մասին է խոսքը», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց նա։
Փոխնախարարի խոսքով՝ ընդունված ձևաչափ է միշտ դիմել երկու կողմերին, բայց ակնհայտ է, որ խոսքը գնում է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զորքերի դուրսբերմանը։

Для Паруйра Ованнисяна неясно, что имела в виду посол ЕС в Армении, когда заявляла: есть один-два пункта, где армянские войска находятся на границе Азербайджана
15/05/2023 13:22
Для замминистра иностранных дел Армении Паруйра Ованнисяна неясно, что имела в виду посол ЕС в Армении Андреа Викторин, когда заявляла, что есть один-два пункта, где армянские войска находятся на границе Азербайджана.
«Для меня неясно, о чем идет речь, вероятно, речь касается первой карабахской войны, пожалуй, нужно рассматривать с этой точки зрения. Но я тоже затрудняюсь сказать, о чем идет речь», - заявил в беседе с журналистами Паруйр Ованнисян.
По словам замминистра, принятый формат всегда обращаться к двум сторонам, но очевидно, что речь идет о выводе азербайджанских войск с территории Республики Армения.