ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանն այցելել է Պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարան
«Միջազգային կրթություն և վարժանք» ծրագրի շրջանակներում (IMET), ամերիկյան կառավարության աջակցությամբ, ՀՀ ՊՆ ՊԱՀՀ-ում ստեղծված լինգաֆոնային լսարանի բացման արարողությանը մասնակցելու նպատակով մայիսի 16-ին ՊԱՀՀ են այցելել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը, ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Քրիստինա Ալիսոն Քվինը, բարձրաստիճան այլ ներկայացուցիչներ, տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Հանդիպմանը մասնակցել են ՊԱՀՀ-ի ղեկավար և պրոֆեսորադասախոսական կազմերը: Դեսպան Քվինին ներկայացվել են ՊԱՀՀ-ի ստեղծման պատմությունը, գիտահետազոտական, կրթական և գիտահրատարակչական գործունեությունը և ընթացիկ ու ապագա ծրագրերը:
ՊԱՀՀ-ի պատվավոր հյուրերի գրառման մատյանում դեսպան Քվինը իր բարձր գնահատանքն ու տպավորություններն է նշել համալսարանի արդյունավետ գործունեության վերաբերյալ»,- նշված է հաղորդագրությունում:

Посол США в Армении посетила Национальный оборонно-исследовательский университет
Заместитель министра обороны Армении Арман Саркисян, Чрезвычайный и Полномочный посол США в Армении Кристина Квин и другие высокопоставленные лица 16 мая посетили Национальный оборонно-исследовательский университет МО Армении для участия в церемонии открытия лингафонной аудитории в рамках программы «Международное военное образование и тренировка» (IMET) и при финансовой поддержке правительства США сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
«Во встрече приняли участие руководящий и профессорско-преподавательский составы Национального оборонно-исследовательского университета. Послу Квин представлена история создания исследовательского центра, его образовательная и научно-издательская деятельность, текущие и перспективные проекты.
Посол Квин оставила запись в книге почетных гостей, поделилась своими впечатлениями о деятельности университета», - отмечается в сообщении.