Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս ու բարեմաղթանքներս Ձեր տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայաստանը բարձր է գնահատում Ձեր անձնական ներդրումը բարեկամության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության երկարամյա ավանդույթների վրա հիմնված հայ-ղազախական հարաբերությունների զարգացման գործում։
Վստահ եմ, որ պետական գործչի Ձեր հարուստ փորձը, մասնագիտական և անձնական բարձր որակները կշարունակեն նպաստել Ղազախստանի Հանրապետության ազգային շահերի պաշտպանությանը, նրա միջազգային հեղինակության բարձրացմանը և բարեկամ ղազախ ժողովրդի բարեկեցությանը:

Ваагн Хачатурян поздравил президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева
Президент Армении Ваагн Хачатурян направил поздравительное послание президенту Казахстана Касым-Жомарту Токаеву по случаю его Дня рождения, сообщает пресс-служба президента республики.
«Примите мои искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю Вашего юбилея.
В Армении высоко ценят Ваш личный вклад в развитие армяно-казахских отношений, основанных на давних традициях дружбы, взаимного уважения и доверия.
Уверен, что Ваш богатый опыт государственного деятеля, высокие профессиональные и личные качества будут и впредь способствовать защите национальных интересов Республики Казахстан, повышению ее международного авторитета и росту благосостояния дружественного казахского народа.
Желаю Вам доброго здоровья, личного счастья и успехов в Вашей ответственной работе», - говорится в послании.