«Շատ անհանգստացած ենք». Վահան Քերոբյանը` Հայաստան ներմուծվող թմրանյութերի մասին
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն անհանգստացած է Հայաստան ներմուծվող թմրանյութերի մասին լուրերով։
«Մենք շատ անհանգստացած ենք թե՛ այս նորություններով, թե՛, ընդհանուր առմամբ, Հայաստանում թմրամիջոցների հետ կապված իրավիճակով», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Քերոբյանը։
Այս թեմայով այլ հարցերի նախարարը չպատասխանեց․ «գիտի այնքան, որքան բոլորը»։
Քերոբյանը տեղեկություն չունի, թե որ կազմակերպությունն է Հայաստան ներմուծել կոկաին։
Հիշեցնենք՝ ԱԱԾ-ն այսօր հաղորդեց, որ մրգերի ներմուծմամբ զբաղվող ընկերությունը Էկվադորից Հայաստան է ներմուծել շուրջ մեկ տոննա կոկաին։
Երեկ էլ հայտնի դարձավ, որ իտալական ֆինանսական գվարդիան հայտնաբերել է կոկաինի ռեկորդային խմբաքանակ՝ 2734 կիլոգրամ, որը Հայաստան է ուղարկվել Էկվադորից։

«Мы очень обеспокоены»: Ваан Керобян об импортируемых в Армению наркотиках
Министр экономики Армении Ваан Керобян обеспокоен сведениями об импортируемых наркотических средствах в Армению.
«Мы очень обеспокоены и этими новостями, и ситуацией с наркотиками в Армении в целом», - заявил в беседе с журналистами Керобян.
На другие вопросы по этой теме министр отказался отвечать, поскольку «знает обо всем столько же, сколько все остальные».
Ваан Керобян сказал, что не знает, какая компания импортировала кокаин в Армению.
Напомним, сегодня Служба национальной безопасности Армении сообщила, что действующая в Республике Армения компания, занимающаяся импортом фруктов, завезла из Эквадора в Армению партию кокаина весом около одной тонны (стоимостью около 250 миллионов евро).
Вчера СМИ сообщили, что итальянская финансовая гвардия обнаружила рекордную партию кокаина в 2734 килограмма, которая направлялась в Армению из Эквадора.