«Փաստ». Քաղաքական մի շարք ուժերի միջև ակտիվ կոնսուլտացիաներ են ընթանում՝ հակաիշխանական հուժկու հանրահավաքներ անցկացնելու հարցով
18/05/2023 10:19
«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, մայիսի 20-ին ժամը 12- ին «Կամավորական շարժում» հասարակական կազմակերպությունը սահմանամերձ Կոռնիձոր համայնքում նախատեսում է անցկացնել հավաք՝ «Արցախը մերն է, Արցախը Հայաստան է, Հայաստանն՝ Արցախ» նշանաբանով։
ՀԿ-ն կոչ է անում Արցախի և Հայաստանի առջև ծառացած գոյաբանական խնդիրներով մտահոգ բոլոր քաղաքացիներին՝ «ոտքի և տեր կանգնել վտանգված Արցախին, մեր իրավունքներին, ուղղելու մեր մեջքը, քանի դեռ չենք կորցրել մեր արժանապատվությունը, որպեսզի ցույց տանք ողջ աշխարհին, որ հայ ժողովուրդը համաձայն չէ այն ամենի հետ, որ ցանկանում են իրեն պարտադրել»։ «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, այս նախաձեռնությունը կարող է դառնալ մեծ շարժման նոր սկիզբ:
Ի մասնավորի, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, այս օրերին քաղաքական մի շարք ուժերի միջև ակտիվ կոնսուլտացիաներ են ընթանում՝ հակաիշխանական հուժկու հանրահավաքներ անցկացնելու հարցով։ Հիմնական պահանջներն են լինելու՝ Արցախը Ադրբեջանին հանձնելու բրյուսելյան գործընթացի կասեցում և Նիկոլ Փաշինյանի անհապաղ հրաժարական»։

«Паст»: Ряд политических сил проводят активные консультации по вопросу проведения мощных митингов против власти
18/05/2023 12:01
Газета «Паст» пишет, что 20 мая в 12:00 общественная организация «Добровольное движение» намерена провести митинг в общине Корнидзор под лозунгом «Арцах наш, Арцах – это Армения, Армения – это Арцах».
Общественная организация призывает всех граждан, обеспокоенных стоящими перед Арцахом и Арменией экзистенциальными проблемами, «подняться на ноги и стать хозяином находящегося под угрозой Арцаха, наших прав, выправить спину и пока не потеряли свое достоинство показать миру, что армянский народ не согласен со всем тем, к чему его хотят принудить». По сведениям издания, эта инициатива может стать новым началом большого движения.
«В частности, как передают наши источники, в эти дни ряд политических сил проводят активные консультации по вопросу проведения мощных митингов против власти. Основными требованиями будут приостановка брюссельского процесса сдачи Арцаха Азербайджану и немедленная отставка Никола Пашиняна», - пишет газета.