«Անբարոյականություն է օգտվել զոհված տղաների ծնողների հուզական վիճակից». Գեղամ Նազարյանի կոչը՝ քաղաքական ուժերին (Տեսանյութ)
19/05/2023 11:35
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը մեղադրող կողմին կոչ է անում չկալանավորել 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայող Ժորա Մարտիրոսյանի մայրիկին, որը ձերբակալվել է Նիկոլ Փաշինյանի որդուն՝ Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու կասկածանքով։
Պատգամավորը քաղաքական բոլոր ուժերին կոչ է անում հերոս տղաների ծնողներին չուղղորդել այլևայլ նպատակներով։
«Նրանց կողքին կանգնել ոչ թե այն ժամանակ, երբ միջադեպեր են լինում, այլ՝ միշտ։ Ես գիտեմ, որ իմ խոսքը հերթական անգամ օգտագործելու են այլևայլ նպատակներով, բայց ես կրկնում եմ՝ անբարոյականություն է օգտվել զոհված տղաների ծնողների հուզական վիճակից»,- ԱԺ պետաիրավական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ ասաց Նազարյանը։
Նշենք, որ Գայանե Հակոբյանի նկատմամբ կալանքի միջնորդության քննությունը շարունակվելու է այսօր՝ ժամը 13:00-ին՝ Շենգավիթի դատարանում։
Քննչական մարմինն է դատարանին ներկայացրել Գայանե Հակոբյանին կալանավորելու միջնորդություն։
Զոհված զինծառայողի մայրը հացադուլ է հայտարարել։
Գայանե Հակոբյանը ձերբակալվել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդուն՝ Աշոտ Փաշինյանին առևանգելու կասկածանքով։

Гегам Назарян призвал политические силы не использовать эмоциональное состояние родителей погибших парней
19/05/2023 13:34
Депутат фракции «Армения» Гегам Назарян призывает сторону обвинения не арестовывать мать погибшего в ходе 44-дневной войне военнослужащего Жоры Мартиросяна, которая задержана по подозрению в похищении сына премьер-министра Никола Пашиняна Ашота Пашиняна.
Депутат призывает все политические силы не использовать родителей погибших героев в других целях.
«Находится рядом с ними не тогда, когда случаются какие-то инциденты, а всегда. Я знаю, что мои слова в очередной раз будут использованы в других целях, но повторяю – пользоваться эмоциональным состоянием родителей погибших парней – безнравственность», - заявил сегодня Гегам Назарян на заседании постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам.
Отметим, что рассмотрение ходатайства об аресте матери погибшего военнослужащего Гаяне Акопян продолжится сегодня в 13:00 в суде общей юрисдикции Еревана (резиденция административного района Шенгавит).
Следственный орган представил ходатайство об аресте Гаяне Акопян.
Мать погибшего военнослужащего объявила голодовку.
Гаяне Акопян задержана по подозрению в похищении сына премьер-министра Никола Пашиняна Ашота Пашиняна.
Накануне была проведена очная ставка матери погибшего военнослужащего и сына премьер-министра Никола Пашиняна Ашота Пашиняна.