Ոստիկանությունում հատուկ հաստիքներ են բացել, որտեղ նշանակվողներն ունեն «լոմի» կարգավիճակ․  Ստանում են հրաման` պաշտպանել նիկոլական իշխանությունը ու՝ առաջ․ Աբրահամյան
19/05/2023 20:01
Ոստիկանությունում հատուկ հաստիքներ են բացել, որտեղ նշանակվողներն ունեն «լոմի» կարգավիճակ․ Ստանում են հրաման` պաշտպանել նիկոլական իշխանությունը ու՝ առաջ․ Աբրահամյան
«Ոստիկանությունում հատուկ հաստիքներ են բացել, որտեղ նշանակվողներն ունեն լոմի կարգավիճակ:
Սրանց տեսակի համար տարբերություն չկա, թե դիմացինը հերոսի ծնո՞ղ է, իր իրավունքները պաշտպանող քաղաքացի՞, թե՞ պարզապես մայթով քայլող պատական անցորդ:
Ստանում են հրաման` պաշտպանել նիկոլական իշխանությունը ու՝ առաջ:
Սրանց նմանները որպես գործիք մեկ-երկու դրվագում ծառայում են տերերին, հետո անվերադարձ շպրտվում աղբանոց:
Ի դեպ, որ դրանց կենսագրությանը ծանոթանում ես` հատուկ ընտրված անսկզբունք, անհայրենիք դեմքեր են, որոնց միակ «առաքելությունը» ստորաքարշություն դրսևորելն է:
Նահատակված ծնողի վրա ձայն բարձրացնողը, հրմշտողն ու թաթ գցողը վտանգավոր թափոն է, որը պետք է նետվի համապատասխան վայր»:

В полиции созданы специальные штаты, куда назначаются лица, имеющие статус «лома»: специально отобранные, беспринципные, не имеющие родины – Тигран Абрамян
«В полиции созданы специальные штаты, куда назначаются имеющие статус лома.
Для этого типа нет разницы, кто стоит перед ним – мать героя, защищающий свои права гражданин или просто шагающий по тротуару случайный прохожий.
Получают приказ – защищать николовскую власть, и вперед.
Такие служат своим хозяевам как инструмент в одном-двух эпизодах, а потом выбрасываются на мусорную свалку.
Кстати, когда знакомишься с их биографией, это – специально отобранные, беспринципные, не имеющие родины лица, единственная ″миссия″ которых – проявлять раболепие.
Повышающий голос, толкающий и поднимающий руку на родителей павших героев – опасный отход, который должен быть выброшен в соответствующее место».