Միջնորդագիր է ներկայացվելու դատարան․ ԶԼՄ-ներ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրում շարունակվում է զոհված զինծառայողի մայր Գայանե Հակոբյանի ձերբակալության դեմ բողոքի քննությունը։
Ինչպես ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, զոհված զինծառայողների ծնողները փակել են Արշակունյաց պողոտան՝ Գայանե Հակոբյանին ազատ արձակելու պահանջով։ Պողոտայով երթևեկությունն այժմ  միակողմանի է իրականացվում։ Տեղում հավաքված են ոստիկանական մեծաթիվ ուժեր, որոնց թիվն ավելանում է։
Ինչպես հայտնում են դատարանի բակում իրադարձությունները լուսաբանող լրագրողները, իրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը պատրաստվում է ԱԺ ընդդիմադիր պատգամավորների ստորագրություններով միջնորդագիր ներկայացնել դատարան՝ նրանց երաշխավորությամբ Գայանե Հակոբյանին ազատ արձակելու  համար։

Оппозиционные депутаты представили поручительство за Гаяне Акопян
В суде общей юрисдикции Еревана (резиденция административного района Шенгавит) продолжается рассмотрение жалобы на задержание матери погибшего военнослужащего Гаяне Акопян.
Как сообщалось ранее, родители погибших военнослужащих перекрыли проспект Аршакуняц с требованием освободить мать погибшего военнослужащего Гаяне Акопян. Движение по проспекту осуществляется в одностороннем направлении. Здесь сосредоточены многочисленные силы полиции.
Правозащитник Рубен Меликян отметил в беседе с журналистами, что собирается представить в суд ходатайство об освобождении Гаяне Акопян под личное поручительство ряда оппозиционных депутатов.