Հայաստանը սպառազինվում է արագացված տեմպերով, ինչը նոր սպառնալիքներ է ստեղծում. Ալիև
Հայաստանը սպառազինվում է արագացված տեմպերով, ինչը նոր սպառնալիքներ է ստեղծում տարածաշրջանի համար, կարծում է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Այսօր ռևանշիստական ուժերը կրկին գլուխ են բարձրացնում Հայաստանում, Ադրբեջանի նկատմամբ տարածքային պահանջները շարունակվում են»,- Բաքվում Հնդկաստանի նոր դեսպանի հետ հանդիպմանն ասել է նա։
«Եթե Հայաստանն իսկապես խաղաղություն է ուզում Ադրբեջանի հետ, ապա ինչո՞ւ է հարյուր միլիոնավոր դոլարների զենք գնում, Հայաստանի նման քաղաքականությունը կարող է հանգեցնել տարածաշրջանի նոր սպառնալիքների»,- ասել է Ալիևը։

Армения ускоренными темпами вооружается, что создает новые угрозы - Алиев
Армения вооружается ускоренными темпами, что создает новые угрозы для региона, считает президент Азербайджана Ильхам Алиев.
"Сегодня в Армении вновь поднимают голову реваншистские силы и в отношении Азербайджана продолжаются территориальные претензии", - сказал Алиев в пятницу, принимая верительные грамоты нового посла Индии в Баку.
Он отметил, что Армения ускоренными темпами вооружается, что создает новые угрозы.
"Если Армения на самом деле хочет мира с Азербайджаном, то почему она закупает вооружения на сотни миллионов долларов? Такая политика Армении может привести к новым угрозам для региона", - сказал Алиев.