Պարզվեց՝ այս երկրի «գլխավոր հանցագործը» զինվորի մայրն է, ոչ թե հազարավորների մահվան տարած, տասը հազարավորների հաշմանդամ դարձրած, Արցախը թշնամուն հանձնած, Հայաստանն անտերության մատնած Նիկոլ Փաշինյանը
20/05/2023 18:23
«Պարզվեց՝ այս երկրի գլխավոր հանցագործը ոչ թե հազարավոր տղաների մահվան տարած, տասը հազարավորների հաշմանդամ դարձրած, Արցախը թշնամուն հանձնած, Հայաստանի սահմաններն անտերության մատնած Նիկոլ Փաշինյանն է, այլ իր որդուն բանակ ուղարկած, կեղծ փաստաթղթերով բանակից չխուսափած զինվոր Ժորայի մայրը՝ Գայանե Հակոբյանը, որի որդու շնորհիվ այսօր Աշոտ Փաշինյանը հանգիստ կարող է երթևեկել քաղաքում և անգամ կարող է ցումունք տալ այն կնոջ նկատմամբ, ում որդու շնորհիվ ինքը էդպես ազատ երթևեկում է քաղաքում»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողի մայր Ալիսա Գևորգյանը։
Զոհված զինվորի մայրը համոզված է՝ հողի համար, հայրենիքի համար պայքարողներին պատժելու գործընթացը, որը Նիկոլ Փաշինյանն սկսել է վաղուց, շարունակվում է և կշարունակվի, քանի դեռ հասարակությունը հանդուրժում է դա։
«Մեր տղաները, այո, «մեղավոր են», որ 44 օր շարունակ Նիկոլ Փաշինյանի դաշնակիցներին դիմադրել են, սատկացրել են իր հազարավոր դաշնակիցներին, և հավանաբար, սա պահանջ է։ Պահանջ է՝ պատժելու բոլոր այն տղաների ծնողներին, ովքեր դուրս են եկել թուրքի դեմ»,- ասաց Ալիսա Գևորգյանը՝ չբացառելով, որ հայրենիք պաշտպանողների ու հայրենիքի արժեքը գիտակցողների նկատմամբ արշավը շարունակելու հրահանգ Փաշինյանն ստացել է Ադրբեջանից։
«Սա այլևս Նիկոլի խնդիրը չէ։ Գայանեին այլևս ի՞նչ կարող է անել Նիկոլ Փաշինյանը։ Նիկոլ Փաշինյանը մոռանում է, որ Գայանե Հակոբյանին դատապարտել է արդեն ցմահ։ Եթե նրան թվում է, որ ինքը Գայանեին կարող է ցավեցնել ավելին, քան արդեն ցավեցրել է, սխալվում է։ Նիկոլ Փաշինյանը մոռանում է, որ մենք արդեն մահապարտ ենք։ Մարդիկ ենք, որոնց որևէ կերպ այս հիմարություններով վախեցնել չես կարող։ Սա արդեն հասարակության խնդիրն է։ Հասարակությունն է որոշում՝ ինքն ինչ բարոյականության, իրականության մեջ է ապրելու։ Իրականություն, որտեղ իրեն պաշտպանած զինվորի մո՞րն են կալանավորում ու ուղարկում ՔԿՀ, թե՞ հասարակություն, որտեղ, այնուամենայնիվ, արժեքներ գործում են, մոր մասին միայն կենացներով չեն ապրում։ Սա արդեն յուրաքանչյուրի բարոյականության խնդիրն է»,- շեշտեց զոհված զինծառայողի մայրը։
Դիմելով հասարակությանը՝ նա նշեց նաև՝ այս երկրում մեր զավակներն արդեն չեն ապրում, ձե՛ր զավակներն են ապրում, նրա՛նց ճակատագիրն է վտանգված։
«Այսօր դուք հնարավորություն ունեք՝ այս իրականությունը փոխելու, սիրելի՛ ժողովուրդ»,- ասաց Ալիսա Գևորգյանը

Выяснилось, что «главный преступник» этой страны мать солдата, а не Никол Пашинян, отправивший на смерть тысячи парней, сдавший Арцах врагу, оставивший бесхозными границы Армении
20/05/2023 20:52
«Выяснилось, что главный преступник этой страны не Никол Пашинян, отправивший  на смерть тысячи парней, сделавший инвалидами тысячи, сдавший Арцах врагу, оставивший бесхозными границы Армении, а отправившая  своего сына в армию, не уклонившегося от службы в армии по поддельным документам Жору – Гаяне Акопян, благодаря сыну которой Ашот Пашинян может спокойно ездить по городу и даже давать показания против той женщины, благодаря сыну которой он так свободно ездит по городу», - заявила в беседе с журналистами мать погнившего в 44-дневной войне военнослужащего Алиса Геворкян.
Мать погибшего солдата уверена, что начатый давно Николом Пашиняном процесс наказания тех, кто борется за землю, Родину, продолжается и будет продолжаться до тех пор, пока общество терпит это.
«Да, наши ребята, ″виновны″, что 44 дня подряд противостояли союзникам Никола Пашиняна, уничтожили тысячи его союзников, и вероятно, это – требование. Требование – наказать родителей всех тех парней, которые вышли против турка», - сказал Алиса Геворкян, не исключив, что приказ продолжать компанию против тех, кто защищает Родину и знает цену Родине, Пашинян получил из Азербайджана.
«Это уже не проблема Никола. Что еще может сделать Гаяне Никол Пашинян? Никол Пашинян забывает, что уже пожизненно приговорил Гаяне Акопян. Если ему кажется, что Гаяне можно сделать больнее, чем уже сделал, то ошибается. Никол Пашинян забыл, что мы уже смертники. Люди, которых нельзя напугать такими глупостями. Это уже проблема общества. Общество решает, в каких моральных ценностях, действительности ему жить. Действительность, в которой мать защитившего его солдата отправляют в УИУ, или общество, где тем не менее, есть ценности, и не живут только тостами за матерей. Это уже вопрос нравственности каждого», - отметила мать погибшего военнослужащего.
Обратившись к обществу, она также отметила, «наших сыновей больше нет в живых, они не живут в этой стране, здесь живут ваши сыновья, из судьба находится под угрозой».
«Сегодня у тебя есть возможность изменить эту действительность, дорогой, народ», - сказала Алиса Геворкян.