Հայերի ճնշման տակ Փաշինյանը հրաժարական է տալու. Հայկ Մամիջանյան
Երեկ ոչ մի նոր բան տեղի չի ունեցել, այն, որ Փաշինյանը բանակցում է Արցախն Ադրբեջանի կազմում, մենք ասել ենք մեկ տարի առաջ, խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը։
«Ինչ վերաբերում է ծավալվող գործընթացներին, ապա Հանրապետականի և «Պատիվ ունեմ»-ի անունից կարող եմ ասել, որ մեզ համար պայքարը որպես այդպիսին չի էլ դադարել։ Մեզ համար պայքարի ակտիվ փուլը չի էլ դադարել», - ասաց պատգամավորը։
Ինչ վերաբերում է անելիքներին՝ Մամիջանյանն ասաց, թե սա քաղաքական ուժերի կամ մեկ գործչի պայքար չէ.
«Սա համազգային պայքար է։ Հույս ունեմ, որ գոնե երեկվա՝ բաց ասված տեքստից հետո, չենք լսի էլի կասկածով լի հայտարարություններ։ Յուրաքանչյուր հայ պետք է իր համար որոշում կայացնի՝ պատմության որ կողմում է ինքը՝ ճի՞շտ, թե՞ սխալ»։
Պատգամավորն ասաց, թե գիտի՝ Փաշինյանը հրաժարական է տալու։
«Ես գիտեմ, որ հայերի ճնշման տակ ինքն այդ հրաժարականը տալու է, ուղղակի աշխարհի պատմության ընթացքում տարբեր բռնապետեր տարբեր ձևով են գնացել։ Փաշինյանին խորհուրդ կտամ մի հատ բացի, նայի, թե ով ինչպես է գնացել, ու ինքն ընտրի իր ճակատագիրը»։

Пашинян подаст в отставку под давлением армянского народа – Айк Мамиджанян
Вчера не произошло ничего нового, мы давно говорили о том, что Пашинян ведет переговоры вокруг признания Арцаха в составе Азербайджана, заявил сегодня журналистам в парламенте руководитель фракции «Мой шаг» Айк Мамиджанян.
«Что касается проходящих процессов, то могу сказать от имени Республиканской партии Армении и фракции «Честь имею», что для нас борьба как таковая и не прекращалась. Активный этап борьбы для нас не прекратился», - сказал депутат.
Касаясь предстоящих действий, Айк Мамиджанян сказал, что это не только борьба политических сил или одного деятеля:
«Это общенациональная борьба. Надеюсь, что хотя бы после того, что было сказано вчера открытым текстом, мы не будем слышать снова полные сомнения заявления. Каждый армянин должен принять для себя решение, на какой стороне истории он находится – правильной или неверной?»
Депутат сказал, что знает – Пашинян подаст в отставку.
«Я знаю, что он подаст в отставку под давлением армян, просто в мировой истории различные диктаторы уходили по-разному. Посоветую Пашиняну, чтобы открыл и посмотрел, кто и как уходил, и сам выбрал свою судьбу».